Держгеонадра наповнюють Національний геопортал та геологічну Big Data

20 Жовтня 2020

Відповідно до Закону про національну інфраструктуру геопросторових даних, що набуває чинності 01.01.2021, Державна служба геології та надр України готує великий обсяг даних для відображення на національному геопорталі. Згідно із вимогами, Держгеонадра розмістять інформацію про родовища і спецдозволи на користування надрами, земельні ділянки та ПЗФ, нафтогазові свердловини, контури родовищ корисних копалин, артезіанські свердловини. Також Національний геопортал міститиме інформацію про геологічну будову надр, зони природного ризику, рудопрояви та зони мінералізації.

«Для забезпечення розміщення актуальної інформації на національному геопорталі геологічні підприємства Держгеонадр через Геоінформ ведуть 43 реєстри, які використовуємо для наповнення бази даних», — повідомив голова Служби Роман Опімах.

Окрім цього, Держгеонадра готують запуск Big Data геологічної інформації, яка міститиме Каталог відомостей про геологічну інформацію, Державний кадастр родовищ та запасів корисних копалин, Державну геологічну карту України. Бази даних відображатимуть інформацію в ГІС, що значно спростить пошук геологічної інформації по конкретній ділянці надр для прийняття інвестиційного рішення, забезпечить прозорий доступ до геологічної інформації українських надр та стане частиною електронного кабінету надрокористувача.

«Це буде Інтерактивна мапа, яка міститиме контури спеціальних дозволів на користування надрами, контури підрахунку запасів родовищ корисних копалин, інформацію про земельні ділянки, – відповідну роботу уже проводимо із Держгеокадастром. Геологічна Big Data включатиме також інформацію, розміщену на національному геопорталі», — каже Роман Опімах.

Він повідомив, що Служба запропонувала використовувати міжнародну систему координат WGS-84 у надрокористуванні та встановити допустиму похибку на рівні 0,1’, що становить 2—3 м фізичної величини. Ця система є зручною ще і тому, що дозволяє визначати координати точок за допомогою мобільного додатку і трансформувати такі дані в координати державної референтної системи УСК-2000.

Геологічна Big Data також передбачає наявність у відкритому доступі 175 тисяч оцифрованих звітів, 12 тисяч протоколів затвердження запасів ДКЗ, 100 тисяч одиниць відомостей про первинну геоінформацію.

Перейти до вмісту