Держгеонадра обговорили прозорість галузей надрокористування зі світовою спільнотою

19 Жовтня 2020

Відбулася онлайн-зустріч «Подолання корупції шляхом ІПВГ» («Combutting corruption throug the EITI»), до якої долучилися представники урядів, громадського суспільства, секретаріату EITI, крупних гравців ринку.

У конференції взяв участь заступник голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага. Він доповів про заходи, які вжито Урядом і Службою у питанні подолання корупції та з метою забезпечення прозорості видобувних галузей промисловості.

«Корупція зазвичай народжується там, де є можливості приховати свої дії, де немає контролю і прозорості. Тому діджиталізація регуляторних функцій Державної геологічної служби дозволить створити відкрите та конкурентне середовище для усіх гравців галузі. Це дасть поштовх до потужного залучення інвестицій в українське видобування», — каже Роман Сарамага. 

 Держгеонадра розробили та впроваджують низку діджитал-інструментів, які мінімізують контакт бізнесу із чиновницьким апаратом та упереджують можливі спекуляції. «Ми рухаємося у напрямі запуску електронного кабінету, який відображатиме всі етапи комунікації надрокористувача з державою», — зазначив представник українського регулятора, та повідомив, що вже працює консультативний сервіс Єдине вікно надрокористувача, постійно оновлюють Інвестиційний атлас, готують до запуску електронний калькулятор обрахунку початкової вартості спецдозволів.

«Оцифровування сервісів дозволяє нівелювати вплив суб‘єктивного фактору у прийнятті рішень та ліквідує шпарини для зловживань. Цьогоріч Держгеонадра видавали спеціальні дозволи на нові ділянки виключно за результатами онлайн-аукціонів, у результаті чого ми відновили довіру інвесторів до Служби. Адже тепер переможця торгів визначає відкрита система ProZorro, а за перебігом конкурентної боротьби може спостерігати кожен охочий», — повідомив Роман Сарамага.

Зазначимо, цьогоріч EITI визначила подолання корупції як один із пріоритетних напрямів роботи, який передбачає оцінку корупційних ризиків, аналіз її впливу на роботу галузі, та впровадження і популяризацію антикорупційних механізмів у країнах, які видобувають мінеральні ресурси. 

Іноземні колеги дали високу оцінку результатам, яких вдалося досягнути протягом року, та висловилися на підтримку принципів прозорості й відкритості, якими керуються Держгеонадра.

Перейти до вмісту