Держгеонадра опрацьовує інфраструктуру Національного репозитарію геологічних даних

22 Травня 2020

Розробку, яка може стати основою репозитарію геологічної інформації, презентували спеціалісти УкрДГРІ

Український державний геологорозвідувальний інститут презентував розробку геоінформаційної системи, яка містить оцифровану первинну геологічну інформацію та результати геофізичних досліджень у свердловинах, здійснених до 2000 року. Система, як зазначають фахівці УкрДГРІ, наразі працює камерально і потребує тестування.

«Тестовий період триватиме кілька місяців, після чого система може бути виведена онлайндля вільного користування відомостями про геологічну інформацію щодо нафтогазових свердловин. Розробка web-версії сервісу та доопрацювання системи потребує певного фінансування», — повідомив керівник УкрДГРІ Андрій Локтєв.

Запропоноване IT-рішення фактично є прототипом онлайн data-room. Наразі у сервісі наявні мапи трубопроводів, карти родовищ, у тому числі структурні карти та геологічні розрізи, нафтогазоносні перспективні структури, карти розміщення свердловин, дані випробувань свердловин, петрофізичні дослідження, комплекси коротажних діаграм та інша первинна геологічна інформація, що знаходиться у власності держави.

«Розробка спеціалістів УкрДГРІ може стати значним кроком у втіленні проекту онлайн data-room та національного репозитарію геологічних даних — у довгостроковій перспективі, а у ближчому майбутньому дозволить спростити доступ до геологічної інформації, скоротити час на прийняття інвестиційного рішення та сприятиме залученню інвестицій у галузь», — прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах.

Наразі спеціалісти Служби ознайомлюються із можливостями системи та вивчають її потенціал.

Нагадаємо, очільник регуляторної служби заявляв про наміри створити національний репозитарій геологічних даних, а також вперше за всю історію Держгеонадр запустив онлайн data-room — по трьох ділянках УРП.

Перейти до вмісту