Розробку, яка може стати основою репозитарію геологічної інформації, презентували спеціалісти УкрДГРІ
Український державний геологорозвідувальний інститут презентував розробку геоінформаційної системи, яка містить оцифровану первинну геологічну інформацію та результати геофізичних досліджень у свердловинах, здійснених до 2000 року. Система, як зазначають фахівці УкрДГРІ, наразі працює камерально і потребує тестування.
«Тестовий період триватиме кілька місяців, після чого система може бути виведена онлайндля вільного користування відомостями про геологічну інформацію щодо нафтогазових свердловин. Розробка web-версії сервісу та доопрацювання системи потребує певного фінансування», — повідомив керівник УкрДГРІ Андрій Локтєв.
Запропоноване IT-рішення фактично є прототипом онлайн data-room. Наразі у сервісі наявні мапи трубопроводів, карти родовищ, у тому числі структурні карти та геологічні розрізи, нафтогазоносні перспективні структури, карти розміщення свердловин, дані випробувань свердловин, петрофізичні дослідження, комплекси коротажних діаграм та інша первинна геологічна інформація, що знаходиться у власності держави.
«Розробка спеціалістів УкрДГРІ може стати значним кроком у втіленні проекту онлайн data-room та національного репозитарію геологічних даних — у довгостроковій перспективі, а у ближчому майбутньому дозволить спростити доступ до геологічної інформації, скоротити час на прийняття інвестиційного рішення та сприятиме залученню інвестицій у галузь», — прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах.
Наразі спеціалісти Служби ознайомлюються із можливостями системи та вивчають її потенціал.
Нагадаємо, очільник регуляторної служби заявляв про наміри створити національний репозитарій геологічних даних, а також вперше за всю історію Держгеонадр запустив онлайн data-room — по трьох ділянках УРП.