Держгеонадра переглядає геодані із грифом «таємно»

12 Березня 2020

Вперше за останні роки у Службі відновили роботу відповідної Комісії

З метою спрощення діяльності потенційних вітчизняних та іноземних інвесторів, в рамках чинного законодавства України, зокрема Закону «Про доступ до публічної інформації», Держгеонадра розпочали роботу щодо перегляду масивів геологічних даних, які на сьогодні мають гриф «для службового користуваня», для чого уперше за останні роки поновлено роботу відповідної Комісії Держгеонадр.

Ознайомитись з Переліком відомостей Державної служби геології та надр України, які містять службову інформацію, що є власністю держави, а також рекомендаціями надрокористувачеві щодо отримання доступу до такої інформації, можна на веб-сторінці Держгеонадр за посиланням https://www.geo.gov.ua/nadrokorystuvannya/normatyvno-pravovi-akty.

Найближчим часом, разом із відповідними компетентними центральними органами виконавчої влади переглянуть перелік корисних копалин, інформація про які має на сьогодні грифи «для службового користування» та «таємно».  Це роблять з метою  визначити види корисних копалин, щодо яких може бути знято обмеження доступу,  які передбачають вищезазначені грифи.

«Ми уважно вивчатимемо геологічні дані, доступ до яких обмежено і, у випадку, якщо такі обмеження можна буде прибрати не завдавши шкоди безпеці держави, будуть прийняті відповідні рішення. Ми розуміємо, що єдиним власником надр України є народ, тож підходимо до цього процесу відповідально. Водночас, ми зацікавлені у тому, аби спрощувати доступ до геологічної інформації та надавати потенційним інвесторам цікаві пропозиції і залучати кошти у розвиток видоувної галузі», — пояснив голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Перейти до вмісту