Держгеонадра підписали договір про співробітництво з Полтавською політехнікою

05 Травня 2021

Відповідно до угоди сторони співпрацюватимуть у сфері організації та проведення практики здобувачів вищої освіти, підготовки та перепідготовки кадрів, а також навчально-методичної, наукової та науково-технічної діяльності

Державна служба геології та надр України та Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» уклали договір про співробітництво. Співпраця базується на взаємодопомозі сторін у сферах науки і освіти, зокрема йдеться про об’єднання своїх інтелектуальних, технічних, виробничих можливостей для співпраці в підготовці та перепідготовці кадрів, навчально-методичній, навчально-практичній, науковій та науково-технічній діяльності.

«Потреба в оновленні кадрового потенціалу галузі сьогодні стоїть дуже гостро. З метою залучення молодих фахівців ми запрошуємо до проходження практики громадян України віком до 35 років, які вільно володіють українською мовою та мають освітній ступінь бакалавра чи магістра. Минулого року стажування пройшли 15 осіб, двоє з них за результатами конкурсу прийняті до нас на роботу, ще двоє доєдналися до колективів підпорядкованих держгеологічних підприємств. Це освічені активні спеціалісти, які не бояться роботи і володіють прогресивними знаннями, – розповідає Роман Опімах. – Зараз у Держгеонадрах стажується один студент».

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1646-р серед ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності на 2021 рік необхідно забезпечити проходження стажування не менш п’яти осіб з числа молоді.

Сторони домовилися про організацію проходження практики студентами в структурних підрозділах Державної служби геології та надр України, що навчаються за спеціальностями «Нафтогазова інженерія та технології», «Гірництво», «Науки про землю» з можливим подальшим працевлаштуванням. В угоді йдеться про перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників Держгеонадр в університеті та проходження стажування науково-педагогічних працівників ВНЗ за індивідуальними програмами у Державній службі геології та надр України. Заплановано, що державні службовці будуть долучені до погодження профільних освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти та захисту кваліфікаційних робіт. Для поглиблення співробітництва будуть проведені спільні форуми, семінари, конференції, виставки тощо.

Нагадаємо, Голова Держгеонадр прочитав онлайн-лекцію студентам ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він розповів про ключові напрями сучасної геологічної служби, плани на поточний рік і окреслив можливості професійного розвитку молоді шляхом проходження практики в Службі.

Перейти до вмісту