Держгеонадра поділилися досвідом із колегами з Азербайджану

06 Серпня 2020

Відбулася онлайн-конференція голови Держгеонадр із представниками Агенції надрокористування Азербайджану

Державне агентство з використання мінерально-сировинних ресурсів Азербайджану, що створене кілька місяців тому і знаходиться на стадії становлення, виступило ініціатором зустрічі для того, аби перейняти досвід у Державної служби геології та надр України щодо регулювання у сфері надрокористування.

Сторони обговорили організацію управління українського відомства та особливості взаємодії між підрозділами, механізми проведення аукціонів із реалізації спеціальних дозволів на користування надрами та конкурсів на укладання угод про розподіл продукції, а також стандарти звітності надрокористувачів і міжнародне співробітництво.

Голова Держгеонадр Роман Опімах поділився досвідом з упровадження електронних аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами в Україні та розповів про особливості діючої системи:

«Проведення електронних аукціонів повністю виправдало себе. Всі спеціальні дозволи ми виставляємо на платформу Прозорро.Продажі. Це прогресивний механізм, який передбачає рівні умови та єдині правила гри.Е-торги продемонстрували конкурентну боротьбу потенційних інвесторів за право користуватися надрами і встановлення справедливої ціни за спеціальний дозвіл».

Азербайджанське відомство з використання мінерально-сировинних ресурсів прагне використати досвід роботи аналогічних структур із дружніх країн, серед яких і Україна.

«Ми вдячні Державній службі геології та надр України за проведення продуктивної зустрічі та визначення потенційних сфер співробітництва. Спільна робота позитивно вплине на розвиток геологічної галузі нашої країни, стане міцним фундаментом дружніх відносин між відомствами», – зазначив Самір Гурбанов, голова правління Держагентства з надрокористування Азербайджану.

Сторони окреслили пріоритети і перспективи співпраці та визначили наступним кроком підписання Меморандуму про взаєморозуміння між відомствами.

Перейти до вмісту