Держгеонадра повторно розглянули заяви АТ “Укргазвидобування” та ТОВ “АНГРО ІНВЕСТ”

08 Серпня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/4″][us_single_image image=”13241″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]На початку 2017 року ПАТ “Укргазвидобування”  звернулось до Держгеонадр із заявами на отримання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону.

За результатами розгляду матеріали були повернуті, у зв’язку з відмовою обласної ради, після чого компанія звернулася до адміністративного суду. В результаті розгляду судових справ були ухвалені рішення, якими зобов’язали Держгеонадра повторно розглянути заяви АТ «Укргазвидобування».

За словами т.в.о. директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Марини Васюкової Держгеонадрам рекомендували відмовити в наданні спеціальних дозволів.

«На виконання рішення суду заяви «Украгазвидобування» були повторно розглянуті під час чергового засідання Комісії з питань надрокористування, яке відбулось 31 липня. За результатами розгляду документів члени Комісії рекомендували Держгеонадрам відмовити в наданні спецдозволів на користування надрами. Таке рішення було прийнято у зв’язку зі скасуванням на законодавчому рівні норм Порядку щодо надання спецдозволів, які слугували підставою для видачі дозволу. Аналогічна ситуація склалась з ТОВ “АНГРО ІНВЕСТ”, – повідомила Марина Васюкова.

Довідково.
При прийнятті Постанови Кабміну від 06.04.2016 № 277 законодавцем не встановлено можливість застосовувати положення Порядку, що були виключені, до відносин, які виникли або продовжують існувати після набрання нею чинності.

Таким чином, право суб’єктів господарювання на отримання спеціальних дозволів на підставі підпункту 13 пункту 8 Порядку припинилось з моменту набрання чинності Постанови незалежно від правовідносин, що існували між Держгеонадрами та суб’єктом господарювання.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту