Держгеонадра продадуть на аукціоні 9 ділянок за 100 мільйонів гривень

04 Березня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

4 березня в Державній службі геології та надр України відбулась зустріч очільника Держгеонадр Олега Кирилюка з учасниками запуску процесу електронних торгів.
Під час зустрічі сторони обговорювали технічні питання, які виникли в час, коли запустили перші нафтогазові лоти з продажу надр.
В рамках заходу т.в.о. Голови Держгеонадр повідомив, що сьогодні стартувала компанія по запуску нових лотів на продаж через електронну систему «Прозоро».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

“Сьогодні офіційно Держгеонадра оголошують ІІІ електронний аукціон, це не нафтогазові ділянки. Це 9 ділянок, які розташовані в шести областях. Територія з покладами рідкоземельних порід, бурштину, берилію, графітів, води, глини та вапняків складає більше 400 кв км. Початкова ціна 9 дозволів складає більше 103 млн грн, а сплата за геологічну інформацію – 27 млн грн”, – заявив Олег Кирилюк.

Держгеонадра оголосила дані про такі ділянки:
– Ястребецька, Семенівська, Юрівська та Пержанське родовище – Житомирська область;
– Зарічна (Заваллівського родовища) – Одеська область;
– Північне-1 (свердловина №1) – Донецька область;
– Літятинська – Тернопільська область;
– Жалянська-2 – Рівненська область;
– Запоріжжя (свердловина№2-ре) – Запорізька область.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14824″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][us_separator][us_single_image image=”16405″ size=”full” align=”center”][us_separator][vc_column_text]Також Кирилюк додав, що загалом на 2019 р. Держгеонадра планує виставити 70 ділянок надр, з них 30 нафтогазових ділянок з початковою ціною лотів 2 млрд грн та прогнозованими ресурсами, які складають 130 млрд куб м газу і площею в 5 тис кв км та 40 ділянок з іншими корисними копалинами.

Завдяки рішенням уряду 6 грудня в Україні стартували перші електронні нафтогазові аукціони. На яких було виставлено 10 ділянок надр з ресурсною базою вуглеводнів в 90 млрд куб м. Через день – 6 березня вже розпочнеться боротьба за 10 ділянок з покладами нафти та газу.

Нагадаємо, восени 2018 року було погоджено на законодавчому рівні, що з 1 січня 2019 року в Україні всі ділянки надр будуть надаватись виключно на конкурсній основі через систему відкритих електронних торгів “Прозоро.Продажі”.

На заході були присутні представники «Прозоро.Продажі», Української енергетичної біржі, Асоціації газовидобувних компаній та інших електронних майданчиків. Зустріч проходила в Державній службі геології та надр України.

Довідково.
Початкова вартість лотів сягає в ІІІ аукціонів від 6 – 60 млн грн, гарантійний внесок від 1 млн до 12 млн грн, вартість геологічної інформації від 30 тис до 22 млн грн, вартість пакету аукціонної документації 4,5 – 72,5 тис грн, а кожен крок від 2 до 500 тис грн.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту