Держгеонадра продала бурштинову ділянку через ProZorro.Продажі в 22 рази дорожче від номіналу

23 Квітня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

22 квітня в Україні пройшло відразу 7 унікальних аукціонів в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. вони стосувалися прав на надрокористування: опублікувала лоти Державна служба геології та надр України (Держгеонадра).

Сукупно зростання вартості лотів склало близько 43 млн. від оголошеної вартості, від 100 млн. грн до 143 млн. грн. За один із лотів велася особливо серйозна боротьба: переможець з-поміж 6-х учасників аукціону заплатив ціну, в 22 рази більше від оголошеної вартості прав на користування бурштиновою ділянкою.

[/vc_column_text][us_single_image image=”17142″ align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Початкова вартість Семенівської ділянки з покладами бурштину в Житомирській області становила 30 тис грн, та компанія ТОВ “ГІД ГРУП” обійшовши 5 конкурентів придбала в 22 рази дорожче від номіналу за 670 тис грн. і стала переможцем.

[/vc_column_text][us_single_image image=”17145″ align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Ці торги відбулися в принципово новому для української системи надрокористування форматі, зазначає Голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

«Сьогодні ми провели аукціони з продажу надр в онлайн-режимі. Продались 7 ділянок з покладами бурштину, берилію, цирконію, води, глини та інше. Онлайн-торги вкотре доводять свою ефективність та переконують нас, що є найбільш прозорим способом розпоряджання надрами. На наших очах відбулось суттєве зростання вартості лоту – в 22 рази від початкової ціни. Сподіваюсь, що експериментальний проект в Україні остаточно доведе свою ефективність в подальших аукціонах та працюватиме на постійній основі»,- прокоментував Олег Кирилюк, ініціатор проекту електронних нафтогазових аукціонів, Голова Держгеонадр.

Чиновник також зазначив, що ЕТС ProZorro.Продажі стане невід’ємною складовою для залучення якомога більше коштів до держбюджету, а для учасників торгів – гарантією відсутності корупційної складової і рівнем сервісу, який відповідає XXI століттю.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15251″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів» ( https://bit.ly/2AncUBx).

Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вищезазначеною постановою. На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами.

Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформує пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту