Держгеонадра продала нафтогазові ділянки через ProZorro.Продажі втричі дорожче від номіналу

06 Березня 2019

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”16451″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]6 березня в Україні пройшли відразу 3 унікальні аукціони в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. Вперше вони стосувалися прав на надрокористування: опублікувала лоти Державна служба геології та надр України (Держгеонадра).

Сукупно зростання вартості лотів склало близько 96 млн. від оголошеної вартості, це понад 3 рази – від 45 млн. грн до 141 млн. грн. За один із лотів велася особливо серйозна боротьба: переможець з-поміж 4-х учасників аукціону заплатив ціну, на 479% більшу від оголошеної вартості прав на користування ділянкою.

Ці торги відбулися в принципово новому для української системи надрокористування форматі, зазначає тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держгеонадр Олег Кирилюк. «Сьогодні ми зробили важливий крок до повного переведення аукціонів з продажу надр в онлайн-режим. Продались ділянки площею 630 кв. км, з ресурсною базою більше 2 млн. тонн нафти, більше 2 млрд. м. куб. газу та 50 тис. т/км2 умовних одиниць вуглеводнів. Онлайн-торги довели свою ефективність та ще раз переконали нас, що є найбільш прозорим способом розпоряджання надрами. Сподіваюсь, що експериментальний проект в Україні остаточно доведе свою ефективність в подальших аукціонах та працюватиме на постійній основі»,- прокоментував Олег Кирилюк, ініціатор проекту електронних нафтогазових аукціонів, т. в. о. Голови Держгеонадр.

Чиновник також зазначив, що ЕТС ProZorro.Продажі стане невід’ємною складовою для залучення якомога більше коштів до держбюджету, а для учасників торгів – гарантією відсутності корупційної складової і рівнем сервісу, який відповідає XXI століттю.

За словами в.о. директора ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ»  Олексія Соболева відкриті аукціони в системі ProZorro.Продажі гарантують транспарентність торгів.

«Всі транзакції в нашій системі відкриті – ви можете подивитися хто переміг в наступні хвилини після проведення аукціону. Також це є гарантією прозорості та додатковим захистом переможця. Але окремо хочу наголосити на тому факті, що навіть в аукціонах, на які прийшло всього 2 учасники, відбулося суттєве зростання ціни – на 143% та на 322%. Секрет в унікальному дизайні наших аукціонів, які змушують учасників збільшувати ціни ще на етапі подання пропозицій» – зазначив Олексій Соболев.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів» ( https://bit.ly/2AncUBx). Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вищезазначеною постановою. На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформує пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту