Комісія Держгеонадр прийняла 31 позитивне рішення по оновленню ліцензій для АТ “Укргазвидобування”

02 Серпня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”12790″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]На виконання рішень Уряду Володимира Гройсмана щодо активізації залучення інвесторів в Україну, та для виконання державних планів по здобуттю енергонезалежності, Держгеонадра посилили та прискорили роботу з надання та продовження спецдозволів на видобуток надр.

При цьому особлива увага приділяється роботі з потужними видобувними компаніями, котрі взяли на себе зобов’язання по збільшенню видобутку газу в Україні.

Так, в Державній службі геології та надр України відбулось засідання Комісії з питань надрокористування, на якому Комісія рекомендувала відомству надати та продовжити 22 дозвільних документи.

На отримання нових спецдозволів схвалено 4 рішення, зокрема, вперше отримали спеціальні дозволи на користування надрами ПрАТ «Будматеріали» на 10 років та ТОВ «Корнер Озерне» на 12 років.

Також Комісія з питань надрокористування прийняла рішення продовжити строк дії 18 спецдозволів на користування надрами на 20 років. З яких 6 дозволів продовжено ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ПрАТ «Силікат», ДП «Спецзалізобетон» ВАТ «Івано-Франківськ цемент», ПАТ «Укрзалізниця, Кам’янець – Подільське ПАТ «Гіпсовик».

«Комісія з питань надрокористування рекомендує Держгеонадрам врахувати пропозиції щодо продовження 18-ти спеціальних дозволів на користування надрами якомога швидше, щоб не допустити припинення діяльності компаній», – коментує результати засідання заступник директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Ігор Тимошенко.

Окрім цього, у рамках засідання прийняли 8 рішень щодо переоформлення раніше виданих спецдозволів на користування надрами, зокрема, для ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№73)» та ПрАТ «Богуславський кар’єр».

Також прийнято 65 рішень щодо внесення змін до спецдозволів на користування надрами, з них будуть внесені зміни до 31 спецдозволу для АТ «Укргазвидовування».

За результатами роботи Комісії з питань надрокористування прийнято рішення щодо зупинення дії 39-ох спецдозволів на користування надрам, анулювання 12 дозволів у судовому порядку.

По 8-ми спецдозволах надано додаткові терміни для усунення порушень.

Також, надрокористувачам поновлено дію 28 спецдозволів, які раніше були зупинені. А це означає, що відновлено право й надалі вести цільові роботи з надрокористування, передбачені законом. За словами І. Тимошенка, «Поновлення цих спецдозволів забезпечило отримання сплати до Держбюджету рентних платежів та виплату зарплатні працівникам видобувних підприємств».

Нагадаємо, минулого тижня Держгеонадра продовжили УГВ дію 39 спецдозволів.

Довідка

Відповідно до п. 25 Порядку надання спецдозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністру України від 30.05.2011 № 615, з метою попереднього розгляду матеріалів щодо надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, анулювання дозволів та внесення до них змін Держгеонадрами за погодженням з Мінприроди утворено Комісію з питань надрокористування.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту