Держгеонадра продовжили 19 спецдозволів «Чорноморнафтогаз», – Олег Кирилюк

19 Квітня 2018

В Держгеонадрах відбулась робоча зустріч Олега Кирилюка з Головою правління «Чорноморнафтогаз» Світланою Нєжновою. Під час зустрічі обговорювалось рішення щодо продовження 19-ти спецдозволів, яке було прийнято на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз” у зв’язку з тимчасовою окупацією території України», який вступив в дію з 4 квітня 2018 року.
Голова правління «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова розповіла, що через окупацію Криму та вкрай критичний господарський стан підприємства, вони не змогли вчасно пролонгувати спецдозволи та здійснити рентну плату.
«Через окупацію Криму у нас не було можливості ліквідувати заборгованість зі сплати рентних платежів та здійснити оплату за продовження спеціальних дозволів на користування надрами. На сьогодні ми виживаємо за рахунок Стрілкового родовища. Завдяки новому Закону ми маємо можливість автоматично продовжити термін дії спецдозволів на користування надрами і надалі ефективно захищати інтереси підприємства та держави в міжнародних судах проти незаконного видобутку РФ природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів», повідомила Голова правління «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.
Керівник Держгеонадр Олег Кирилюк зазначив: «Згідно з нещодавно прийнятим законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз” у зв’язку з тимчасовою окупацією території України”, Держгеонадра автоматично продовжили “Чорноморнафтогазу” 19 спеціальних дозволів на користування надрами на період тимчасової окупації Криму».

Довідка:
«Чорноморнафтога́з» — державне акціонерне товариство; найбільша українська компанія з розвідки і видобутку нафти та газу на українському шельфі Чорного і Азовського морів.
З 10 по 20 травня 2018 року Чорономорнафтогаз буде захищати інтереси України при постійній палаті Третейського суду в Гаазі щодо позову про відшкодування збитків, завданих захопленням Російською Федерацією активів підприємства в Автономній Республіці Крим.
Також стало відомо, що 10 квітня Держдума Росії прийняла в першому читанні законопроект про особливості правового регулювання відносин у сфері надрокористування в Криму.
Згідно з проектом, право на користування ділянками надр, розташованих в Чорному і Азовському морях, і на ліцензії які видали офіційні органи України, буде надаватися за рішенням уряду Росії, прийнятому за результатами аукціону на право користування такими ділянками.

Перейти до вмісту