Держгеонадра провели першу робочу зустріч із представниками бізнесу щодо початку реалізації УРП

13 Травня 2021

Обговорили актуальні питання для початку виконання умов та повноцінної реалізації проєктів укладання угод про розподіл вуглеводневої продукції

Державна служба геології та надр України провела робочу онлайн-зустріч із інвесторами, що уклали угоди про розподіл вуглеводневої продукції. Ініціаторами обговорення виступила Асоціація газовидобувних компаній України.

Участь в обговоренні взяли голова Держгеонадр Роман Опімах, фахівці Служби та НАК «Надра України». Бізнес представляли спеціалісти НАК «Нафтогаз України», Укргазвидобування, ДТЕК Нафтогаз, Geo Alliance Group.

«2020 рік став початком великих проєктів у сфері розвідки нафти та газу. Всупереч ціновому шоку на світовому ринку вуглеводнів, Уряд заклав підґрунтя реалізації масштабних проєктів для позбавлення України від імпортозалежності. Було підписано вісім угод про розподіл вуглеводневої продукції, за якими мінімальні інвестиційні зобов‘язання перевищують 400 мільйонів доларів США на площі близько 10 000 кв. км. Також покладено початок розблокуванню реалізації угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівській площі, площею понад 7500 кв. км, яка перебувала в статусі найбільшої «сплячої» ліцензії десятиліття. Державним уповноваженим органом для імплементації Угод визначено Держгеонадра. Для набрання чинності угод, протягом 2021 року мають бути виконані умови початку», – інформує Роман Опімах.

Сторони обговорили низку актуальних питань, серед яких процедура та механізм отримання в користування свердловин, які знаходяться на балансі державних підприємств, законодавче врегулювання податкової звітності для виконання УРП, шляхи врегулювання питання граничних строків розрахунків за операціями з експорту / імпорту товарів з метою реалізації УРП, порядок реалізації інвесторами належної частки держави в прибуткових вуглеводнях. Переважно питання потребують додаткового опрацювання й аналізу та будуть винесенні на розгляд під час наступної спільної наради із залученням інших урядових установ.

Держгеонадра висловили готовність взяти участь в робочій зустрічі з компаніями, які не долучилися до обговорення, якщо така ініціатива з’явиться.

Перейти до вмісту