Під час наради обговорили ключові напрямки співпраці, зокрема щодо прискорення проєкту Кодексу про надра
Сьогодні відбулася зустріч голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха із генеральним директором Федерації роботодавців України (ФРУ) Русланом Іллічовим. Сторони обговорили ключові напрямки роботи, зокрема нагальність питання розробки Кодексу про надра, поява якого врегулює відносини у сфері надрокористування.
«Робота з підготовки проєкту Кодексу про надра наразі призупинена. Після низки зустрічей Робочої групи, спільно напрацьованих матеріалів та пропозицій, які Держгеонадра обговорили із бізнесом, не відбулося жодних змін у цьому напрямку. Водночас ринок вимагає чітких правил гри, тому ми, як Державна служба, що регулює сферу надрокористування, та як учасник процесу готові взяти на себе ініціативу і завершити у короткий термін нову редакцію Кодексу, котра врахує усі попередні напрацювання, — повідомив колегам Роман Опімах. — Для цього нам потрібен відповідний мандат».
Федерація роботодавців України запевнила, що підтримує ініціативу Держгеонадр та усіляко сприятиме, аби новий Кодекс про надра був написаний якнайшвидше.
Також сторони обговорили проблематику отримання спецдозволів поза аукціоном на підставі наявності цілісного майнового комплексу (ЦМК). Учасники зустрічі погодилися, що такий спосіб отримання спеціальних дозволів на нові ділянки має бути додатково пропрацьований, а випадки його застосування повинні бути обмежені низкою умов. Федерація роботодавців висловила підтримку Службі щодо продажу ліцензій на відкритих електронних аукціонах.
«Ми бачимо реакцію ринку на аукціони, що проходять зараз, бачимо, що відновлюється довіра до регулятора і для нас це сигнал позитивних змін у роботі галузі», — зазначив Роман Іллічов.
Роман Опімах також звернув увагу очільника ФРУ на нову Методику обрахунку початкової вартості спецдозволу, яка наразі очікує підписання у Міністерстві енергетики. «Методика передбачає просту формулу, за якою переважна більшість надрокористувачів зможуть самостійно обрахувати початкову ціну ліцензії, скориставшись онлайн-калькулятором на сайті Служби. Сервіс з’явиться після затвердження Методики Міністерством та Кабміном», — повідомив голова Держгеонадр.