Держгеонадра: прозорість як фундамент роботи регулятора

08 Жовтня 2020

Роман Опімах виступив під час щорічної міжнародної нафтогазової конференції та презентував результати роботи у напрямку забезпечення прозорих механізмів, що регулюють надрокористування в Україні

Відбулася VIII Міжнародна нафтогазова конференція «Black sea Oil & Gas», до якої долучилися провідні спеціалісти галузі із десяти країн світу. Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах виступив на конференції та презентував ключові діджитал-проєкти, які Служба втілює з метою спрощення усіх етапів роботи надрокористувачів та забезпечення стандартів прозорості видобувного сектору.

«З метою мінімізації корупційних ризиків та прискорення усіх погоджувальних процедур, ми оцифровуємо сервіси Держгеонадр: вже майже рік працює постійно діючий онлайн сервіс Інвестиційний атлас надрокористувача, який ми постійно наповнюємо актуальними інвестиційними пропозиціями. Відтепер отримання спецдозволу відбувається за процедурою прозорих онлайн-аукціонів: будь-хто може номінувати ділянку з Атласу на аукціон, або ініціювати свій об‘єкт та за результатами чесних змагань виграти право розробляти ділянку надр», — пояснив Роман Опімах.

Він повідомив міжнародним партнерам, що інструмент довів свою ефективність: за процедурою відкритих електронних торгів протягом року продали 35 спецдозволів, загальна вартість проданих лотів склала майже 800 млн грн.

Водночас, Держгеонадра рухаються у напрямку запуску електронного кабінету надрокористувача: система дозволить повністю перейти до електронної комунікації бізнесу і держави, скоротити її тривалість та гарантувати прозорість взаємодії інвестора із чиновницьким апаратом, — переконав Роман Опімах. «Електронний кабінет надрокористувача дозволить повністю нівелювати вплив суб‘єктивного фактору, кожен етап роботи надрокористувача буде зафіксовано у його особистому профілі, там зберігатиметься уся інформація щодо його діяльності, план перевірок, усі документи також будуть передаватись надрокористувачем до Служби через електронний кабінет», — зазначив керівник регулятора.

Серед пріоритетів роботи Державної служби геології та надр залишається лібералізація доступу до геологічної інформації: готують до запуску онлайн-калькулятор обрахунку початкової вартості спецдозволу, опрацьовують Інтерактивну мапу родовищ України.

Європейські колеги високо оцінили результати роботи Держгеонадр у напрямку втілення принципів прозорості та публічності процесів та відзначили позитивні зміни, що відбулися у видобувній галузі України протягом останнього року.

Перейти до вмісту