Держгеонадра розробляє великий пакет реформ з новими правилами для надрокористувачів

23 Липня 2020

Законодавчі реформи зокрема стосуватимуться шляхів отримання спецдозовлу, спрощених правил для малого надрокористування, розстрочки платежу з надання спецдозволу.

Як зазначають у Службі, реформи покликані впровадити сучасні правила регулювання для надрокористувачів.

Пакет реформ стосуватиметься типів спецдозволів на користування надрами (строк дії — до 20 років): «наскрізний» на розвідку і видобуток та на видобуток у разі наявності запасів на держбалансі, а також шляхів отримання спецдозволу — через аукціон посередництвом електронних торгів та без проведення аукціону (8 вичерпних причин).

Реформа включатиме питання спрощеного правила для «малого надрокористування»: розробка корисних копалин місцевого значення для власників земельних ділянок, площею до 25 га; проведення робіт з рекультивації земель, порушених бурштиношукачами; розчищення русел гірських та малих річок із попутним вилученням піщано-гравійної суміші. А також розстрочки платежу з надання спецдозволу (50–20% в перший рік, решта – частинами протягом 6 років), плати за користування новими спецдозволами (наданими з 2021 року), вільного обігу спецдозволів та резервування земельних ділянок.

Перейти до вмісту