Держгеонадра стали членом CEEC Scout Group

09 Жовтня 2020

Регулятор видобувної галузі України увійшов до об‘єднання світових лідерів нафтогазового сектору, яке налічує понад 70 членів із країн Центральної та Східної Європи та Каспійського регіону.

Відсьогодні Державна служба геології та надр України є повноправним членом об‘єднання провідних нафтогазових компаній та державних геологічних служб Центральної та Східної Європи та Каспійського регіону — Central-Eastern Europe & Caspian (CEEC) Scout Group. Про це оголосили під час онлайн-конференції групи, до якої долучився голова Держгеонадр Роман Опімах. «Я пишаюся тим, що результати нашої роботи сприяють зростанню довіри міжнародної спільноти до України, а інвестиційна привабливість вітчизняної видобувної галузі зростає», — зазначив Роман Опімах.

Під час конференції очільник Служби презентував міжнародним партнерам ключові напрямки роботи, що здійснюється у рамках впровадження політики прозорості та відкритості надрокористування. Зокрема, він нагадав, що вже протягом року регулятор видає спеціальні дозволи на ділянки надр лише за результатами онлайн-аукціонів, за перебігом яких може спостерігати кожен у режимі реального часу. «Будь-яка компанія може обрати пропозицію із Інвестиційного атласу надрокористувача та виставити її на аукціон, або ж номінувати свою площу, якщо її немає у Атласі. Ми спростили участь іноземних компаній у торгах: тепер немає необхідності реєструвати юридичну особу, щоб позмагатися за право розробляти ділянку надр», — пояснив Роман Опімах.

За результатами прозорих аукціонів, проведених цьогоріч Держгеонадрами, до Державного бюджету України надійде майже 800 млн грн, а до кінця року обсяг залучених інвестицій може зрости до одного мільярда.

«Ми стаємо більш відкритими, лібералізуємо доступ до геологічної інформації, пропонуємо онлайн-сервіси та прискорюємо погоджувальні процедури», — наголосив керівник Служби.

Триває робота над запуском електронного кабінету надрокористувача та Інтерактивної мапи родовищ, а вже найближчим часом запустять онлайн-калькулятор з обрахунку початкової вартості спеціального дозволу, повідомив іноземним колегам Роман Опімах, та закликав інвестувати у видобувну галузь України.

CEEC – об’єднання провідних нафтогазових компаній Центральної та Східної Європи та Каспійського регіону. Воно було створене у 1994 році та вже налічує 70 членів, серед яких провідні нафтогазові компанії та державні установи.

Перейти до вмісту