[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Сьогодні голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах зустрівся із представниками бізнесу та закликав їх долучитися до розробки нового Кодексу[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20639″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]У Американській торговельній палаті відбулася зустріч голови Держгеонадр Романа Опімаха із представниками бізнес-спільноти. У ході розмови очільник Служби запропонував до обговорення проект Концепції Кодексу про надра та закликав надрокористувачів надавати власні коментарі і зауваження.
«Державна служба геології та надр стане майданчиком для формування пропозицій, узагальнення законодавчих ініціатив і оформлення проекту нового Кодексу, – заявив Роман Опімах. – Я передаю Американській торговельній палаті road map оновлення Кодексу і наше бачення його Концепції. Пропоную, щоб ми на старті роботи спільно обговорили ключові підходи, механізми і принципи, котрі будуть закладені у документі». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20640″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Голова очікує, що пропозиції будуть надані компаніями до кінця року. Також до обговорення запросили інших суб‘єктів ринку, Асоціацію газовидобувних компаній, Національну асоціацію добувної промисловості, Федерацію роботодавців України.
За словами Романа Опімаха, завершити підготовку проекту планують у тримісячний термін.
«У січні 2020 року маємо намір погодити кінцеву концепцію, яка буде сформована з урахуванням усіх наданих зауважень та напрацювань, а з лютого розпочати писати проект документу», — повідомив Роман Опімах.
Новий Кодекс про надра передадуть до Верховної Ради у травні наступного року.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20641″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Нагадаємо, у Кабінеті Міністрів України розробили пакет регуляторних змін щодо підвищення ефективності використання ділянок нафтогазових надр та розвитку нафтовидобувної галузі. Зокрема, проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо ефективного розвитку нафтогазовидобувної галузі» передбачає гаромонізацію законодавчої бази, яка регулює процедуру укладання та виконання Угод про розподіл продукції. Зміни повинні гарантувати реалізацію принципів стабільності, збалансованості, інноваційності, прозорості та передбачуваності механізмів роботи усіх учасників сектору видобування.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]