Держгеонадра та Держенергоефективності співпрацюватимуть у сфері енергоменеджменту

18 Квітня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Голова Держгеонадр Олег Кирилюк разом з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком в рамках V Форуму енергоефективного партнерства уклали Меморандум про співпрацю щодо запровадження систем енергоменеджменту для підвищення енергоефективності будівель відомства.

Під час підписання Меморандуму Олег Кирилюк закликав колег з інших ЦОВВ підтримати ініціативу Держенергоефективності та по можливості скористатися перевагами енергоменеджменту.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

“Для Держгеонадр, як єдиного органу, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері раціонального використання надр це дуже важлива ініціатива. Адже розумне використання паливно-енергетичних ресурсів створює умови для їх доцільного споживання й тим самим буде сприяти економії видатків з держбюджету. Завдяки зменшенню енергоспоживання можливе суттєве зниження рівня шкідливих викидів та покращення екологічної ситуації в країні. А збереження екології для майбутніх поколінь – це тренд XXI століття. Тому, я рекомендую своїм колегам з інших ЦОВВ звернути увагу на співпрацю з Держенергоефективності»,
– наголосив керівник Держгеонадр.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17095″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Державна служба геології та надр України – перший центральний орган виконавчої влади, який спільно з Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України працюватиме над оптимізацією енерговитрат на своїх об’єктах.

“Як відомо, завдяки лише енергоменеджменту, без додаткових капіталовкладень, можна досягти до 20% зменшення енергоспоживання в установах”, – повідомив С.Савчук.

Понад 200 місцевих органів влади за підтримки Держенергоефективності вже впровадили енергоменеджмент/енергомоніторинг та отримують до 15% економії енергоспоживання.

До прикладу, у м. Львів за перший рік впровадження енергомоніторингу в бюджетній сфері зекономлено 18 млн грн на комунальних рахунках.

[/vc_column_text][us_single_image image=”17096″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

За умовами Меморандуму відомство має:

– затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту;

– проводити енергомоніторинг на своїх об’єктах;

– передбачити фінансування для подальшого впровадження енергоефективних заходів.

Держенергоефективності, зі свого боку, сприятиме підготовці енергоменеджерів та запровадить національну систему енергомоніторингу, в яку будуть входити характеристики будівель ЦОВВ.

[/vc_column_text][us_single_image image=”17097″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту