Держгеонадра з Мінприроди запустять інтерактивний сервіс «Електронний кабінет надрокористувача»

25 Червня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України запустять в липні 2019 року пілотний варіант спеціалізованого інтернет-порталу для надрокористувачів і представників геологічної спільноти, на якому вони зможуть зареєструватися в «електронному кабінеті». Про це повідомив очільник Служби Олег Кирилюк під час свого виступу на Глобальній конференції по відкритості даних міжнародних видобувних компаній (ЕІТІ) в Парижі (Франція).

[/vc_column_text][us_single_image image=”18093″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

За словами держменеджера після реєстрації в «електронному кабінеті» користувач зможе оперативно отримати доступ до даних за програмами відтворення мінерально-сировинної бази, станом умов користування надрами та проектної документації, статистичної та аналітичної інформації.

Компанії отримають можливість реєструвати заявки на отримання державних послуг: надання геологічної інформації, отримання спеціальних дозволів, внесення доповнень до спецдозволів, їх переоформлення.

Впровадження електронного порталу розраховано на декілька етапів. На першому етапі передбачається подання суб’єктами гоподарювання заявок.

[/vc_column_text][us_single_image image=”18076″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Як зазначив Голова Держгеонадр України Олег Кирилюк: «Створення такого сервісу забезпечить роботу Служби з впровадженням принципу «Єдиного вікна», знизить адміністративні бар’єри при взаємодії надрокористувачів з Держгеонадрами, забезпечить прозорість державних функцій та послуг на всіх етапах їх виконання».

Очільник Держгеонадр наголосив, що відомство послідовно впроваджує сучасні електронні сервіси, націлені на розширення можливостей користувачів державних послуг, скорочення термінів і спрощення процедур взаємодії зі Службою.

О.Кирилюк додав, в перспективі інтерактивний сервіс істотно скоротить паперовий документообіг і адміністративні процедури та послуги на всіх стадіях у сфері надрокористування. «Це сприятиме як розвитку малого бізнесу в геологорозвідці, так і оптимізації діяльності великих компаній при оформленні документації, пов’язаної з придбанням прав на викорстання надр», – підкреслив Голова Держгеонадр.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15568″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Нагадаємо, у жовтні 2018 року Постановою КМУ № 848 затверджено Тимчасовий порядок проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами шляхом електронних торгів.

Реалізація експериментального проекту щодо проведення електронних торгів буде здійснюватися з 24.10.2018 р. по 01.12.2019 р. За результатами його реалізації Держгеонадра повинні подати до 01.09.2019 р. пропозиції щодо доцільності подальшого проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами шляхом електронних торгів.

Довідка:

Проект готується за підтримки: ФСЄ в рамках проекту USAID/UKAid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (TAPAS) спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Презентація на тему “Електронний кабінет надрокористувача»

[/vc_column_text][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwd2lkdGglM0QlMjIxMDAlMjUlMjIlMjBoZWlnaHQlM0QlMjI4MDAlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmRyaXZlLmdvb2dsZS5jb20lMkZmaWxlJTJGZCUyRjFVemo2bktoTjE5b2VYS0Rfc1FVbGVKRnJrdlV4aU1kcyUyRnByZXZpZXclMjIlMjB3aWR0aCUzRCUyMjY0MCUyMiUyMGhlaWdodCUzRCUyMjQ4MCUyMiUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту