ДЕРЖГЕОНАДРА ВДРУГЕ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВЛАДИ ГАЗОНОСНИХ ОБЛАСТЕЙ ПОГОДИТИ СПЕЦДОЗВОЛИ НА АУКЦІОНИ

24 Жовтня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Держгеонадра відправила чергові листи, в яких просять облради погодити питання щодо продажу на аукціоні спецдозволів на користування газоносними ділянками надр. Державна служба геології та надр України висловлює прохання розглянути ці питання на найближчих сесіях.

З такими проханнями Держгеонадра звернулися до Івано-Франківської – (6 ділянок), Львівської (1 ділянка), Чернігівської (2 ділянки) та Сумської (1 ділянка)областей. Загальна площа обговорюваних ділянок — 1000 кв. км.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1540820247703{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]

«Як керівник Державної служби геології  та надр України, звертаюся до усіх депутатів обласних рад від яких залежить прийняття рішень стосовно запропонованих ділянок, які ми винесли на аукціони. Хочу ще раз наголосити, що від розробки надр на запропонованих площах потенційним інвесторам, в першу чергу отримають доходи у вигляді рентних платежів місцеві громади і відповідно держава. Адже, єдиний шлях до енергетичної незалежності України й зростання економічного розвитку – проведення відкритих та прозорих аукціонів у видобувній галузі, —  пояснив т. в. о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”13071″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]На Іванофранківщині мова йде про Ясенську, Південно-Сливкинську, Східно-Космацьку, Болехівсько-Смолянську та Гошівську газоносні ділянки площею 186,6 кв. км. відповідно.

У Сумській області – Калюжна площа 162,36 кв.км, Львівській – Дрогобицька 140,90 кв.км. та на Чернігівщині – Ополонівська 1,Ополонівська 2 загальною площею майже 500 кв.км.

Також, у Державній службі геології та надр України пояснюють, що з 1 січня 2019 року залишиться єдиний спосіб дати дозвіл на використання надр — лише через аукціони.

Нагадаємо, 22 жовтня вступила в силу Постанова Кабміну про втілення експериментального проекту з продажу спеціальних дозволів на користування надрами через електронні торги. Тепер Державна служба геології та надр України буде виставляти дозволи на користування надрами на електронні аукціони.

Згідно з постановою, аукціони відповідно до Тимчасового порядку будуть проводитися з 24 жовтня поточного року по 1 грудня 2019 року.

Після цього Держгеонадра повинні надати пропозиції щодо подальшого розвитку проекту.[/vc_column_text][us_separator thick=”2″][us_gallery ids=”14763,14764,14765,14766″ columns=”4″ orderby=”rand” indents=”1″][us_separator thick=”2″][vc_column_text]

Довідка.

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Керівник Служби – Олег Кирилюк (25 травня 2017 року призначено т.в.о. голови Держгеонадр).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту