Держгеонадра відкрили доступ до геологічної карти України в масштабі 1:200 000

28 Березня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6596″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

28 березня 2018 року, м. Київ – очільник Держгеонадр Олег Кирилюк відкрив заключний семінар проекту Geomap-200.  Спільно з канадськими партнерами було відкрито доступ до геологічної карти України, – оцифровано геологічні дані, які містять геологічну інформацію за 24 роки незалежної України, тобто за 1991-2015 роки.

Такий масив інформації, який накопичувався вітчизняними геологами кілька десятиліть, відкривається вперше та знаходиться у вільному доступі в Інтернет-мережі.

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки співпраці ДНВП „Геоінформ України”, яке належить до сфери управління Держгеонадр, та Міністерства природних ресурсів Канади в рамках проекту Geomap-200 – перетворення наявної геологічної карти України в стандартизований, сучасний цифровий формат, який буде доступний на сайті для громадськості та інвестиційної й розвідувальної спільноти.

«Я хочу скористатись цією можливістю та привітати Україну і Державну службу геології та надр України з місією, яку ми спільно здійснили втіливши в життя українсько – канадський проект Geomap-200. За 18 місяців співпраці України та Канади проведена масштабна робота метою якої було – оцифрувати та оновити геологічні карти України в цифровому форматі (гео-PDF) і зробити їх доступними для громадськості за допомогою інструментів веб–ГІС запитів, візуалізації і завантаження. Це явний і помітний сигнал для урядів та приватного сектору як в Україні, так і за її межами, що інформація про геологічні дані в Україні з часом стає доступнішою», – наголосив під час семінару пан Джеймс Іккерс, Радник з питань бізнесу, Центр дистанційних досліджень, менеджер проекту від Канади.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, успіх проекту Geomap-200 буде служити в якості каталізатора для Держгеонадр, який зрушив процес реформування державної політики в галузі надрокористування.

«Сприяння більш ефективній практиці управління відкритими даними та геологічними дослідженнями, зокрема, Державної геологічної карти України та нетрадиційних ресурсів нафти і газу призведе до поліпшення економічних стимулів, дозволяючи приватним компаніям працювати у більш конкурентному середовищі для розвитку ресурсів країни, фактично такі проекти наблизили нашу країну до цивілізованих держав в геологічному напрямку», – підкреслив Кирилюк.

Інформаційне наповнення ресурсу здійснюється безпосередньо через переведення наявних паперових карт в растровий формат (гео) PDF шляхом сканування, застосовуючи географічні коригування та завантаження кінцевого продукту в Інтернет для публічного доступу. Переведення листів карти, доступних в різних цифрових форматах, у векторний формат (гео) PDF, застосовуючи географічні коригування та завантаження кінцевого продукту в Інтернет для публічного доступу. Забезпечення перекладу англійською мовою анотацій і метаданих для наново відсканованих та існуючих карт.

 Нагадаємо, що співпраця між Державною службою геології та надр України, «Геоінформом України» та Міністерством природних ресурсів Канади  була започаткована у 2014 році. Основна мета цієї співпраці полягає в перетворенні наявної геологічної карти України в стандартизований, сучасний цифровий формат, який буде доступний на сайті для громадськості з підвищеним рівнем прозорості та відкритості.

Довідка.
Державне науково-виробниче підприємство «Державний інформаційний геологічний фонд України» займається збиранням, накопиченням, обліком, зберіганням та аналітичною обробкою результатів геологічних, геофізичних, гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень надр, моніторингу геологічного середовища і мінерально-сировинної бази.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту