Держгеонадра відтермінували зупинення дії 17 спеціальних дозволів на користування надрами, власниками яких є державні підприємства

17 Травня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”11595″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

В Державній службі геології та надр України відбулось чергове засідання Комісії з питань надрокористування, на якому Комісія рекомендувала відомству не зупиняти 17 дозвільних документів, які належать державним компаніям.

«Ми розуміємо важливість питання збільшення розвитку ресурсного потенціалу держави та набуття енергетичної незалежності. З метою недопущення соціально-економічних негативних наслідків для України ми відтермінували дату зупинення 17 спеціальних дозволів, які належать державним компаніям до 01 серпня 2018 року враховуючи той фактор, що компанії ще не встигли завершити процедуру отримання екологічного висновку на вимогу Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», – прокоментував заступник директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Ігор Тимошенко.

Під час розгляду питання відтермінування зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами державних підприємств враховано у тому числі позицію Віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона.

На отримання нових спецдозволів Комісією було схвалено 3 рішення. Також на засіданні прийняли рішення продовжити строк дії 2 спецдозволів на користування надрами.

Окрім цього, прийняли 1 рішення щодо переоформлення раніше виданих спецдозволів на користування надрами. Прийняли близько 8 рішень щодо внесення змін до спецдозволів на користування надрами. Надрокористувачам поновлено 3 спецдозволи, які раніше були зупинені. А це означає, що повторні ліцензії надають право й надалі вести цільові роботи з надрокористування передбачені законом. За результатами проведених щомісячних перевірок Департаментом державного геологічного контролю було зупинено дію 16 спеціальних дозволів на користування надрами.

 Довідка

Відповідно до п. 25 Порядку надання спецдозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністру України від 30.05.2011 № 615, з метою попереднього розгляду матеріалів щодо надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, анулювання дозволів та внесення до них змін Держгеонадрами за погодженням з Мінприроди утворено Комісію з питань надрокористування.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту