[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][us_single_image image=”14398″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]
У І півріччі 2018 року державними геологічними підприємствами, що належать до сфери управління Держгеонадр, та дочірніми підприємствами НАК «Надра України» за кошти державного бюджету виконано геологорозвідувальних робіт (ГРР) на суму 30 000,0 тис грн. Це становить освоєння 30 % від передбачених на 2018 рік 100 000,0 тис грн асигнувань за бюджетною програмою КПКВК 2404020 «Розвиток мінерально-сировинної бази».
Роботи виконувалися за напрямками, передбаченими Загальнодержавною програмою розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, відповідно до річних геологічних завдань.
Розвідка та вивчення нових робовищ проводиться для того, щоб забезпечити високий темп надання відчизняним та іноземним видобувним компаніям спецдозволів на користування надрами. Що, згідно зі світовою практикою, повинно призводити до припливу інвестицій в економіку України, зростання показників розвитку галузей господарства та добробуту населення. Що якраз і відповідає цілям, що ставить перед собою Уряд Володимира Гройсмана.
Зокрема, за напрямком «Нафта і газ» виконувалися регіональні, пошукові, тематичні дослідження, спрямовані на виявлення, вивчення і підготовку для передачі в глибоке буріння об’єктів перспективних на нафту та газ. Усього в роботі було 32 об’єкти, які профінансовано на загальну суму 9 887,3 тис гривень.
Керівник Департаменту геології Сергій Сліпко доповідав щодо виконаних робіт за 17 напрямками, передбаченими Загальнодержавною програмою розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, відповідно до річних геологічних завдань.
«За напрямком «Нафта і газ» виконувалися регіональні, пошукові, тематичні дослідження, спрямовані на виявлення, вивчення і підготовку для передачі в глибоке буріння об’єктів перспективних на нафту та газ. Усього в роботі було 32 об’єкти. «Регіональні зйомки» виконувалися роботи на 34 об’єктах. За напрямком «Неметалічні корисні копалини» на роботи на 16 об’єктах. Стосовно напрямку «Металічні корисні копалини» то ми підготували до експлуатації родовище міді, благородних металів, чорних металів. Усього 10 об’єктів», — повідомив Сергій Сліпко.
Крім того, спеціаліст розповів, що виконано підготовчі роботи до морського сезону науково-дослідного судна «Іскатель».
Проведено оцінку ресурсної бази нафтогазоносних регіонів України, за результатами якої виконано облік фонду нафтогазоперспективних об’єктів станом на 01.01.2018р., внесено зміни до фонду структур нафтогазоносних об’єктів, виконано розподіл фонду всіх нафтогазоносних регіонів України за адміністративним поділом.
Також завершено складання державних балансів запасів нафти, газу, конденсату та супутніх компонентів станом на 01.01.2018 р. за результатами обробки звітних балансів запасів вуглеводнів за формою 6-гр гірничодобувних і геологорозвідувальних підприємства за 2017 рік.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator size=”small” thick=”2″][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZkcml2ZS5nb29nbGUuY29tJTJGZmlsZSUyRmQlMkYxSHpoRnhoOE9yQUdRYV9CX0pLd1czRVVITDl1azh3d1clMkZwcmV2aWV3JTIyJTIwd2lkdGglM0QlMjIxMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyNTUwJTIyJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]