Держгеонадра враховують пропозиції надрокористувачів під час розробки пакету реформ

14 Серпня 2020

У Службі обговорили вдосконалення законодавства у сфері регулювання користування мінеральними та підземними питними водами

Роман Опімах провів робочу зустріч із представниками асоціації «Виробники питних та мінеральних вод». Обговорили проблеми галузі та можливі шляхи їх вирішення, зокрема оновлення законодавства для дерегуляції розробки підземних вод.

«Ми активно працює над підготовкою нової редакції правил користування надрами. У нас на меті впровадити сучасне та прозоре регулювання видобування корисних копалин. Ми слухаємо бізнес і враховуємо його пропозиції», – підкреслив керівник Служби.

Серед ключових змін виробники води назвали необхідність скасування дублюючих дозволів, як то встановлення гірничого відводу та зон санітарної охорони свердловин для видобутку мінеральних вод. Для питних підземних вод потребу в отриманні гірничого відводу вже скасовано, проте, вона діє для мінеральних вод, що є додатковою перепоною.

Обговорили й Методику визначення початкової ціни продажу спеціального дозволу на е-аукціоні. Відповідно до розробленої Держгеонадрами методики, визначення вартості спецдозволу на користування підземними водами стане простим і зрозумілим та враховуватиме лише два показники: об’єм річного видобутку і вартість ресурсу. Також, відповідно до пропозицій Служби, надрокористувач матиме право визначати термін дії спецдозволу самостійно – від 1 до 20 років. Це вплине на кінцеву вартість дозвільного документу.

«Служба ініціювала та отримала повну підтримку ринку щодо оновлення методики розрахунку стартової вартості спецдозволу У результаті, в переважній більшості випадків вартість спецдозволу можна буде порахувати самостійно за допомогою електронного калькулятора», – зазначив Роман Опімах.

Нагадаємо, відбулася онлайн-конференція щодо написання нового Кодексу України про надра. Організатором зустрічі виступило Міндовкілля.

Перейти до вмісту