Держгеонадра взяли участь у конференції «Україна у Вашингтоні та за її межами: Посилення партнерства за допомогою інновацій та стартапів»

11 Травня 2021

У фокусі – поточний стан американсько-українського стратегічного партнерства, а також нові можливості для іноземного бізнесу розвідувати й видобувати критичні та стратегічні корисні копалини в Україні

11 травня 2021 року розпочалася віртуальна конференція «Україна у Вашингтоні та за її межами: Посилення партнерства за допомогою інновацій та стартапів». Державна служба геології та надр України долучилася до панельної дискусії, присвяченої підтримці інвесторів та стимулюванню інвестицій в Україні. Її співорганізаторами виступили Американсько-український фонд та Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

Під час виступу керівник Служби презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних і стратегічних корисних копалин. Зокрема, запропонував іноземним партнерам розробляти родовища літію, титану, нікелю, кобальту, ніобію, цирконію, а також золота й вуглеводнів. Також Роман Опімах поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про процедуру участі в електронних аукціонах.

«Держгеослужба створила Інвестиційний атлас надрокористувача, який містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин для їх придбання на е-аукціонах. Також підготувала віртуальну data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію про об’єкти надрокористування, про земельні ділянки в межах контурів родовищ, а також геологічні звіти. Доступ до data-room безкоштовний», – пояснив голова Держгеонадр.

Участь в конференції взяла Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова, Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин, голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. Серед іноземних представників були американські сенатори та конгресмени, політики, крупні бізнесмени й інвестори зі Сполучених Штатів Америки, Канади та Європи. Загалом понад 600 осіб зареєструвалися аби взяти участь у заході.

Проведення конференції – це чудова можливість обговорити й окреслити основні пріоритети американсько-українського стратегічного партнерства з політиками та експертами галузі. Сторони домовилися підтримувати робочі контакти для започаткування і реалізації спільних бізнес-проєктів.

Перейти до вмісту