Служба постійно удосконалює послуги для потенційних інвесторів
З листопада минулого року Державна служба геології та надр України запустила низку послуг, покликаних спростити комунікацію держави та надрокористувача і прискорити роботу регулятора. Єдине вікно, єдиний Центр обрахунку вартості спецдозволів, Інвестиційний атлас надрокористувача, — це постійно діючі сервіси, позитивний ефект від роботи яких відчутний вже зараз. Зокрема, після запуску Єдиного вікна надрокористувача, у якому спеціалісти Служби надають фахові консультації щодо підготовки пакету документів на отримання спецдозволу, продовження його дії або внесення змін до нього, кількість відмов заявникам скоротилася удвічі у порівнянні із минулим періодом.
«Служба зацікавлена у тому, щоб якомога більше потенційних інвесторів отримували можливість долучатися до розвитку видобувної галузі, і для цього ми створюємо зручні та ефективні механізми взаємодії із надрокористувачем. Наш інтерес — залучити кошти приватного бізнесу у розробку українських надр: це сприятиме не лише нарощенню мінерально-сировинної бази, а й стимулюватиме розвиток інфраструктури, супутніх сфер економіки, створення робочих місць у регіонах, та, зрештою, зростання ВВП країни», — переконав голова Роман Опімах.
Крім того, постійно працюють над спрощенням доступу до геологічної інформації та її діджиталізацією. Наразі активну увагу приділяють оцифровуванню протоколів Державної комісії по запасах (ДКЗ): у відкритий доступ виклали уже 3200 протоколів. Відтепер можна легко ознайомитись не лише із Каталогом геологічної інформації, якою володіє Державний інформаційний геологічний фонд, а й отримати про родовища основні дані, які допоможуть прийняти інвестиційне рішення.
«Також на порядку денному нашої роботи — створення онлайн data-room геоінформації для великих аукціонів та конкурсів з угод про розподіл продукції, — повідомив Роман Опімах. — У нас уже є успішний досвід такої роботи: відповідна data-room була створена під час підготовки трьох конкурсів УРП по Охтирській, Грунівській та Ічнянській ділянках, які відбулися у лютому. Плануємо, що оцифровування геологічної інформації стане частиною усіх проєктів із залучення інвесторів на крупні об‘єкти».
На черзі — запуск онлайн-калькулятора з обрахунку початкової вартості спецдозволу та створення електронного кабінету надрокористувача. Створення якісного сервісу — пріоритет у роботі Державної служби геології та надр, нагадав Роман Опімах, та закликав детально ознайомитись із переліком послуг, які пропонує регулятор.
- Інвестицій атлас надрокористувача: https://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha
- Єдине вікно надрокористувача: https://www.geo.gov.ua/yedine-vikno
- Єдиний центр обрахунку вартості спецдозволів та інші платні послуги Геоінформу: http://geoinf.kiev.ua/posluhy