[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Голова Служби Роман Опімах відповів на запитання журналістів hromadske.ua про
перспективи розвитку видобувної галузі[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”2″][us_single_image image=”20022″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]
Залучення інвестицій до розробки нових родовищ – пріоритетний напрямок роботи Держгеонадр. Таку думку висловив у розмові із журналістами hromadske.ua керівник Служби Роман Опімах.
«Щоб розвивати країну – треба розвивати економіку. А це неможливо без залучення інвестицій, тобто або це державне фінансування, або приходять приватні компанії, або державні інвестиції з інших країн. Це стимулює створення нових робочих місць, підвищення зарплат, ріст ВВП. Залучення інвестицій – один із критичних факторів для успішного розвитку країни», – зазначив Роман Опімах.
Наразі Україна пропонує інвестору дві моделі роботи: перша – шляхом отримання спецдозволів, відомих у світі як концесійні угоди. Цей дозвіл можна отримати досить швидко, але він не дає гарантії, що у майбутньому не відбудеться законодавчих змін, які можуть вплинути на діяльність інвестора. Інша модель – укладання угоди про розподіл продукції. У цьому випадку компанія отримує гарантію на 50 років. «Тобто це великі проекти, які потребують великих інвестицій протягом тривалого часу і інвесторам важливо розуміти, що завтра нічого не зміниться», – пояснив Р.Опімах.
[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” size=”small” thick=”2″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”20020″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]
При цьому завдання держави, і Державної служби геології та надр зокрема, забезпечити прозорі та чесні умови роботи для отримання таких дозволів, а також контролювати аби інвестор виконував свої зобов‘язання.
«Цього року було проведено дев’ять конкурсів, отримано більше 17 заявок від різних компаній, було визначено сім переможців, серед яких компанії з Північної Америки, техаська компанія та канадська компанія. Ці інвестори зобов‘язалися протягом наступних п‘яти років проінвестувати у розвідку понад 600 млн дол, провести сейсмічні роботи, пробурити понад 55 розвідувальних свердловин», – каже Роман Опімах.
З метою залучення інвестицій у Держгеонадрах, зокрема, працюють над створенням атласу надрокористувача, який включатиме інвестиційні можливості для видобування різних видів корисних копалин.
[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]