Голова Служби високо оцінив рівень підготовки кадрів ННІ «Інститут геології» КНУ ім. Тараса Шевченка
Відбулася онлайн-зустріч голови Держгеонадр Романа Опімаха зі студентами та директором ННІ «Інститут геології», професором С.А. Вижвою.Учасники зустрічі обговорили перспективи розвитку геологічної галузі та співпраці у сфері надрокористування, зокрема шляхом залучення студентів на практику в Службу.
Потреба в оновленні кадрового потенціалу галузі сьогодні стоїть дуже гостро. З метою залучення молодих фахівців Держгеонадра запрошують студентів ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка до проходження практики. Минулого року стажування пройшло 15 осіб, четверо з них зараз працює в Службі.
«Це освічені активні спеціалісти, які не бояться роботи і володіють прогресивними знаннями. Ми раді пропонувати їм робочі місця як в Службі, так і на державних підприємствах, що належать до сфери управління Держгеонадр, – розповідає Роман Опімах. – Молоде покоління має розуміти, як можна застосовувати свої знання, адже практичний досвід є безцінним».
Учасниками зустрічі були також студенти і випускники інституту. Вони ставили питання щодо процедури проходження стажування та необхідних кваліфікацій для участі в конкурсах на державні посади.
Начальник Відділу використання надр та забезпечення виконання процедур надання спеціальних дозволів Анна Хтема взяла участь у обговоренні. У своєму виступі вона розповіла про основні вимоги до студентів, які хотіли б пройти стажування. Це, зокрема, бути активними, самоорганізованими, відповідальними й уважними.
«Сьогодні ми потребуємо фахівців, що володіють не лише знаннями про геологію, але й мають навички роботи з базами даних і ГІС-технологіями. Сучасний геолог повинен вміти опрацьовувати значний обсяг геологічної інформації, у тому числі з використанням сучасних програмних продуктів, а знання англійської мови дадуть додаткові переваги у вивченні досвіду геологічної галузі в інших країнах», – зазначила Анна Хтема.
До розмови долучилася начальник Відділу аукціонної діяльності Валерія Олефір. Вона також запросила студентів вузу проходити практику в її відділі.
Наразі у Держгеонадрах існує чудова можливість набути досвід та зрозуміти, який напрям у надрокористуванні може бути цікавим для кожного молодого фахівця.
Представники інституту запросили Держгеонадра взяти участь в Ярмарку вакансій, що проходитиме на базі закладу, аби студенти мали можливість особисто поспілкуватися з її співробітникам, за бажанням принагідно пройти співбесіду й отримати запрошення на стажування.
Нагадаємо, з метою об’єднання інтелектуального, творчого та організаційного потенціалу Держгеонадра та Інститут геології КНУ ім. Т. Шевченка підписали Меморандум про співпрацю.