Держгеонадра здійснить геологічне вивчення 1000 км шельфу Чорного моря

17 Жовтня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14595″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]В межах Кілійсько-Зміїного виступу, в північно-західній частині шельфу Чорного моря, розпочала свою роботу експедиція з пошуку нафти та газу. Обсяг сейсморозвідувальних робіт з використанням високочастотної апаратури складе 1000 лінійних кілометрів.  Роботи планується провести за 15 днів, повідомив т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.

«Першочерговими для відпрацювання намічені профілі, які перетинають структури Медуза і Медуза південна, об’єкти передбачається підготувати до нафтогазопошукового буріння у поточному році. Морські роботи виконуватимуться цілодобово у безперервному режимі випромінювання і прийому – реєстрації сейсмічного сигналу на ходу судна. Сподіваємося, єдине наукове судно витримає таке випробування», — заявив очільник Служби.

Олег Кирилюк також додав, що шельф Чорного моря на півдні України освоєний лише на 4%. При цьому вчені припускають, що запаси газу в цьому районі складають не менше 40 млрд куб. м на площі в 7 тис. кв. метрів.

Також раніше держменеджер заявляв, що Держгеонадра планує в жовтні-листопаді виставити на аукціон 2 офшорні ділянки. І, що найближчим часом підприємство “Причорномор ДРГП” планує провести комплекс геофізичних і геохімічних досліджень та підготовку до буріння перспективних об’єктів.

Нагадаємо, що науково-дослідне судно «ISKATEL» вдруге за цей рік вийшло в рейс для виконання  морських геофізичних робіт в межах Кілійсько-Зміїного виступу, в північно-західний шельф Чорного моря.

Довідка

Науково-дослідне судно «ISKATEL» є спеціалізованим інструментом для виконання сейсморозвідувальних робіт. Як у відрізку середньочастотного випромінювання, так і з застосуванням технології високочастотного випромінювання. Низький рівень шуму двигунів дозволяє судну отримувати якісну та докладну геологічну інформацію.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту