Держгеонадра поглиблюють співробітництво з EuroGeoSurveys

21 Листопада 2022

Обмін знаннями між геологічними службами в галузі критичної сировини, інтеграція України в загальноєвропейські процеси з геологічних знань і гармонізація геоданих – серед векторів співпраці

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів розмову з генеральним секретарем Асоціації європейських геологічних служб Джулі Холліс. Зустріч відбулася в рамках проведення Raw Materials Week у Брюсселі. Темою перемовин стало співробітництво щодо обміну знаннями між геологічними службами в галузі критичної сировини відповідно до Меморандуму про стратегічне партнерство між Україною та Європейським Союзом, а також інтеграція в загальноєвропейські процеси.

«Серед визначених пріоритетів Дорожньої карти Меморандуму на 2023–2024 роки – наближення вітчизняної нормативно-правової бази галузі надрокористування до європейських стандартів, формування сприятливого інвестиційного клімату, а також тісна співпраця з Євросоюзом у галузі досліджень, інновацій та інтеграція в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення металів майбутнього для забезпечення сталого зеленого переходу, – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Обмін знаннями з європейськими геологічними службами посприяє реалізації Меморандуму, а також інтеграції України в загальноєвропейські процеси з геологічних знань, гармонізації геологічних даних».

Меморандум про стратегічне партнерство між Україною та ЄС у галузі сировини є важливим орієнтиром у поточних діях і планах на майбутнє Європи. Аби задовольнити глобальний попит на нові технології для забезпечення успішного переходу до екологічно чистих джерел енергії та досягнення цілей з декарбонізації, потреби в критичній сировині зростають. Україна має значний потенціал для того, щоб стати одним зі світових лідерів у сфері видобутку й переробки критичної сировини та надійним постачальником її для європейських партнерів.

Під час зустрічі Джулі Холліс висловила необхідність України продовжувати реформувати сферу надрокористування і спрощувати доступ до геологічних даних. Також відзначила вагомі результати Держгеонадр у цифровій трансформації геологічної галузі.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України взяла участь в урочистому засіданні EuroGeoSurveys з нагоди 50-річчя.

Перейти до вмісту