Держгеонадра провели повторні аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

18 Травня 2022

Сума очікуваних надходжень до держбюдждету становить 18,26 млн грн

Державна служба геології та надр України провела повторні аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. На електронних торгах реалізували дві ділянки з покладами мідних руд і підземних мінеральних природних столових вод.

Ділянку мідних руд «Рудоносне поле Заліси-Шменьки», площею 2336,7 га, що на Волині, реалізували за 18 мільйонів гривень. Об’єкт надається в користування з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки надр терміном на 5 років. Участь у перегонах за право отримати в користування ділянку надр взяло сім компаній, серед яких і іноземна. Перемогу здобуло ТОВ «Інтер Актив», запропонувавши найвищу ціну за лот.

«Ми є свідками чергового аукціону з продажу цієї ділянки надр. Як і під час попередніх торгів участь у боротьбі взяло сім учасників, серед них іноземні компанії. Сподіваємося, що цього разу переможець не відмовиться від внесення в установлений строк належної до сплати різниці між ціною реалізації лота та гарантійним внеском, як це відбулося раніше, – коментує голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми разом з Міндовкілля ініціюємо зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Адже зафіксовано низку випадків навмисного зриву торгів, коли учасники значно завищують цінову пропозицію та відмовляються вносити сплату за лот в установлений законом строк. Такі дії стосуються певних лотів, що надаються з метою геологічного вивчення надр, тобто з незначним гарантованим внеском учасників».

За ділянку надр у м. Бережани (свердловина № 1), що розташована у Тернопільській області, змагалося два учасники. Перемогу здобуло ФОП Гавришків Святослав Любомирович, що запропонував 260 тисяч гривень, вищу цінову пропозицію. Спеціальний дозвіл надається з метою геологічного вивчення підземних мінеральних природних столових вод та дослідно-промислової експлуатації ділянки терміном на 5 років.

Попередні торги з продажу лотів вважаються такими, що не відбулися, у зв’язку з невнесенням в установлений строк коштів за сплату лотів переможцями аукціонів, та компаніями, які посіли друге місце. Об’єкти виставлені повторно без зниження початкової ціни для придбання шляхом участі надрокористувачів в онлайн-торгах.

Аукціон з продажу ділянки Скельової Вуглегірського родовища (свердловини №№ 8-э, 8-э’) з покладами підземних питних вод не відбувся через брак учасників.

Нагадаємо, з метою налагодження ефективного діалогу із суб’єктами ринку в Державній службі геології та надр України функціонує Єдине вікно надрокористувача. Консультування відбувається в телефонному режимі за попереднім записом.

Перейти до вмісту