Держгеонадра провели робочу зустріч із ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

23 Грудня 2021

Обговорили результати проведення електронних торгів та проблемні питання, які виникають під час їх реалізації

Сьогодні за ініціативи Державної служби геології та надр України відбулася спільна робоча нарада з представниками електронної системи публічних закупівель ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ щодо проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Учасники зустрічі обговорили результати понад трирічної взаємодії, а також проблемні питання, що виникають під час проведення торгів та можливості їх врегулювання.

Впродовж 2018–2020 років, відколи діє Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, Держгеонадра реалізували 104 лоти за 1,3 мільярда гривень. З початку 2021 року Державна служба геології та надр України оголосила 18 аукціонів, на які запропонувала 217 лотів. За результатами проведених електронних торгів продано 175 спеціальних дозволів на користування надрами. Сума очікуваних надходжень становить понад мільярд гривень.

«Протягом 2021 року зафіксовано низку випадків навмисного зриву торгів, коли учасники значно завищують цінову пропозицію та відмовляються вносити сплату за лот в установлений законом строк. Такі дії стосуються певних лотів, зокрема спеціальних дозволів на користування ділянками надр з покладами піску, об’єктів на геологічне вивчення з незначним гарантованим внеском учасників. У зв’язку з цим Держгеонадра разом з Міндовкілля ініціюють зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами», – повідомив Роман Опімах.

За результатами проведеної наради прийнято рішення внести зміни до нормативно-правових актів, аби врегулювати проблемні питання. Серед ключових змін – підвищення суми гарантійного внеску та його сплата також і другим учасником у разі відмови від лоту тощо.

Нагадаємо, завтра, 24 грудня, заплановані 18-ті аукціони, які проводить Держгеослужба в 2021 році. Надрокористувачам запропонували 12 ділянок надр з покладами підземних вод, піску, вапняку, піщано-гравійної сировини, каоліну первинного та вторинного, торфу, пісковику, лабрадориту. Інвестори можуть подати заяви про участь в електронних торгах сьогодні до 20 години.

Перейти до вмісту