Держгеонадра проводять актуалізацію даних фонду нафтогазових свердловин

15 Листопада 2021

Надрокористувачам до 01 грудня 2021 року необхідно подати заповнені в установленому порядку паспорти нафтових і газових свердловин для наповнення Реєстру

Державна служба геології та надр України проводить актуалізацію даних фонду нафтових та газових свердловин. Облік проводиться в Реєстрі нафтових та газових свердловин, адміністратором якого є ДНВП «Геоінформ України». Наповнення Реєстру визначене Порядком ведення обліку нафтових і газових свердловин.

Відповідно до документу, облік проводиться для визначення стану й можливості розвитку мінерально-сировинної бази нафтогазової промисловості, планування робіт із геологічного вивчення нафтогазоносних надр, оцінки можливості реліквідації і розконсервації свердловин, з метою комплексного використання надр. Облік нафтових та газових свердловин ведеться на підставі паспортів свердловин, що складаються підприємствами незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, які мають на обліку, або орендують нафтогазові свердловини, проводять роботи з буріння, здійснюють спостереження за станом свердловин та видобутком вуглеводнів.

«Облік нафтових та газових свердловин забезпечується шляхом ведення Реєстру нафтових та газових свердловин. З метою наповнення та оновлення інформації в Реєстрі, всі користувачі вуглеводневих надр до 1 грудня 2021 року обов’язково повинні подати актуальні паспорти нафтових та газових свердловин в межах кожного окремого спеціального дозволу», – інформує Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Згідно з пунктом 2, 8, 19 Порядку державного обліку родовищ, запасів і проявів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.1995 № 75, Державний облік здійснюють Держгеонадра як щодо ділянок надр, що використовуються, так і тих, які не залучені до використання, в тому числі параметричні, пошукові, розвідувальні та експлуатаційні нафтові та газові свердловини.

Відповідно до пункту 1.8 Порядку ведення обліку нафтових і газових свердловин, затвердженого Наказом Державного комітету природних ресурсів України від 20.04.2005 № 76, паспорт складається на кожну свердловину і передається до ДНВП «Геоінформ України» при первинному обліку, початку будівництва свердловини та зміні показників, що характеризують свердловину.

Якщо суб’єкт господарювання за весь час дії спеціального дозволу на користування надрами жодного разу не подавав паспорти нафтових і газових свердловин, або, перевіривши дані в Реєстрі нафтових та газових свердловин, виявив у паспортах помилки чи невідповідності, необхідно до 1 грудня 2021 року подати до ДНВП «Геоінформ України» актуальні паспорти свердловин і повідомити листом Держгеонадра.

Якщо суб’єкт господарювання, протягом строку дії кожного окремого спеціального дозволу на користування надрами вже подавав паспорти нафтових та газових свердловин у встановленому порядку до ДНВП «Геоінформ України», необхідно до 1 грудня 2021 року поінформувати про це листом Держгеонадра.

У разі виявлення неточності в наданих паспортах нафтових і газових свердловин, інформація до Реєстру внесена не буде.

Надрокористувач несе відповідальність за достовірність поданої інформації.

Телефони для довідок:

+38 044 456-64-08 – ДНВП «Геоінформ України

+38 044 456-50-35 – Управління геології Державної служби геології та надр України

Перейти до вмісту