Роман Опімах розповів членам Всеукраїнської асоціації місцевого самоврядування про можливості регіонів у галузі надрокористування та механізм залучення інвестицій
Голова Держгеонадр Роман Опімах провів робочу зустріч з членами Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Нарада пройшла у змішаному форматі – живого спілкування з представниками Секретаріату Асоціації, на чолі з Президентом Сергієм Черновим, та відеоконференції із залученням членів об’єднання. Загалом участь у заході взяло понад 50 осіб, серед яких представники органів місцевого самоврядування з 22 областей.
Під час наради очільник Служби розповів про першочерговий пріоритет роботи колективу – це реалізація сучасного підходу до надрокористування. Його можливо досягнути шляхом становлення Держгеонадр як сервісної установи, модернізації регуляторного поля та залучення інвестицій.
Державна служба геології та надр України робить усе можливе для збільшення бізнес-активності регіонів у сфері надрокористування. Створила Інвестиційний атлас низки областей, серед яких Дніпропетровська, Запорізька, Львівська, Полтавська, Черкаська, Чернігівська, Житомирська, Харківська. Більшість з них Роман Опімах презентував під час візитів у регіони, інші будуть представлені в робочому порядку під час вже запланованих поїздок. Також поінформував спільноту про ініціативу створення Геолого-інвестиційного паспорта ОТГ для того, аби інвестори мали можливість отримати всі необхідні дані про родовища на території кожної громади.
«Геолого-інвестиційний паспорт об’єднаних територіальних громад – це інструмент залучення інвестицій, – повідомив голова Держгеонадр. – У довіднику представлений опис родовищ, обсяги запасів і карти корисних копалин, небезпечні екзогенні геологічні процеси, перелік спецдозволів і контури ліцензійних ділянок, наявні звіти геологорозвідувальних робіт, а також аналіз матеріалів Держгеолкарти-200 для пошуку об’єктів, перспективних для інвестування».
Члени Української асоціації районних та обласних рад цікавилися механізмом залучення громад до надрокористування, зокрема шляхом створення комунальних підприємств та реалізації проектів державно-приватного партнерства. Також наголошували на важливій координаційно-адміністративній ролі обласних і районних рад, поряд з ОТГ, під час втілення складних і великих проектів у сфері надрокористування.
Продовженням співпраці Держгеонадр та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування стане Меморандум про співробітництво, який зараз готується до підписання.
Нагадаємо, Державна служба геології та надр України інформує про діючий алгоритмом проведення заходів реакції у разі виявлення чи отримання інформації про незаконне видобування корисних копалин.