Держгеонадра розпочали запровадження режиму «без паперів»

08 Листопада 2021

Відтепер суб’єкти господарювання можуть самостійно вносити дані до Державного реєстру артезіанських свердловин

Державна служба геології та надр України повідомляє, що в тестовому режимі розпочав роботу електронний кабінет в частині наповнення Державного реєстру артезіанських свердловин. Сервіс створений з метою забезпечення можливості самостійного внесення даних суб’єктами господарювання до реєстру.

З 08 листопада 2021 року внесення даних до Державного реєстру артезіанських свердловин водокористувачами буде проводитися самостійно. Зміни передбачені Закон України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» від 15 липня 2021 року № 1689-ІХ, що набрав чинності 07 листопада 2021 року, та реалізації досягнення його мети, як режиму «без паперів» (рaperless).

Відтепер самостійно внести дані до Державного реєстру артезіанських свердловин можна через електронний кабінет на Державному геологічному порталі. Для цього в розділі «Нормативні акти» потрібно ознайомитися з «Інструкцію водокористувача». Далі внести дані по свердловинах за допомогою електронного цифрового підпису засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації id.gov.ua (ICEI).

«Ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень, – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми працюємо над створенням е-кабінету надрокористувача, який дозволить нівелювати контакт із бюрократичним апаратом, зробити співпрацю зручнішою, прозорішою, прискоривши її та знизивши відсоток відмов. Значна робота вже проведена і є відповідні результати. Наступним кроком буде впровадження електронного кабінету в частині подання онлайн-заяви про надання, продовження строку дії, внесення змін, переоформлення спецдозволу».

Контактна інформація з надання консультацій щодо самостійного внесення даних до Державного реєстру артезіанських свердловин:

Адміністратор сайту – ДНВП «Геоінформ України» 

Тел: (044) 456 62 26, (044) 456 53 00.

Нагадаємо, суб’єктам господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини, необхідно подати до 1 грудня 2021 року паспорти артезіанських свердловин до Державного реєстру артезіанських свердловин, що передбачено пунктом 3 «Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2012 № 963.

Перейти до вмісту