Держгеонадра розпочинають здійснення позапланових перевірок

24 Травня 2021

Заходи контролю діяльності суб’єктів господарювання  здійснюватимуться на підставі доручення Прем’єр-міністра України

Державна служба геології та надр України буде здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про надра суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин згідно наведеного переліку. Відповідні дії впроваджені на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 14 травня 2021 року № 13237/14-1-21.

«Ми проведемо позапланові заходи державного геологічного контролю на об’єктах, спеціальні дозволи на які отримані поза аукціоном, та де не здійснюється видобуток. Адже держава має забезпечувати дієвий контроль, посилювати боротьбу з незаконним видобутком, захищаючи національні інтереси», – пояснив Роман Опімах.

У 2021 році будуть проведені в установленому порядку позапланові перевірки надрокористувачів у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, які:

  1. поза аукціоном отримали спеціальні дозволи на користування надрами за результатами апробації запасів корисних копалин без спецдозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки;
  2. не розпочали видобування корисних копалин, передусім нафти і газу, протягом двох років після отримання ліцензії на видобування;
  3. не розпочали видобування корисних копалин протягом двох років після затвердження балансових запасів вуглеводнів у разі наявності спецдозволу на користування нафтогазоносними надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням;
  4. не розпочали видобування корисних копалин протягом 10 років після отримання спецдозволу на користування нафтогазоносними надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням.

Не будуть здійснюватися позапланові перевірки надрокористувачів, щодо яких Держгеонадрами в ІІ–ІV кварталах 2021 року заплановано проведення планових перевірок, а також дія ліцензій яких зупинена у зв’язку з виявленням порушень вимог законодавства, та об’єкти надрокористування яких розташовані на території проведення Операції об’єднаних сил.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 25 березня указом № 122/2021 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Щодо стану справ у сфері надрокористування». Згідно з документом, РНБО рекомендує Прем’єр-Міністру України доручити Держгеонадрам забезпечити проведення в 2021 році позапланових перевірок діяльності відповідних суб’єктів господарювання.

Перейти до вмісту