Держгеонадра та Держгеокадастр уклали Договір про інформаційне співробітництво

27 Липня 2021

Документ передбачає автоматизований обмін інформацією між Єдиною інформаційною системою користування надрами та Державним земельним кадастром

Договір укладено з метою налагодження обміну геопросторовою інформацією між Держгеонадрами та Держгеокадастром. Відповідно до умов Державна служба геології та надр України надаватиме контури ділянок, на які надано спеціальні дозволи на користування надрами, контури родовищ корисних копалин, точки розміщення нафтогазових свердловин. Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру підготує та надасть Держгеонадрам інформацію про земельні ділянки, обліковані Державним земельним кадастром. Договором передбачено перехідний період до запуску автоматизованого обміну за допомогою АРІ.

«Налагодження співробітництва з Держгеокадастром є важливим досягненням, адже дозволить співставити контури родовищ та спеціальних дозволів на користування надрами з межами конкретних земельних ділянок, що допоможе в прийнятті інвестиційного рішення у сфері надрокористування та посприяє прозорості ринку землі, який нещодавно відкрився», – прокоментував очільник Служби.

На виконання положень Договору Держгеонадра надали Держгеокадастру геопростосторові дані ділянок надр, на які надано спеціальні дозволи, а також окремо контури спеціальних дозволів, власники яких мають переважне право викупу земельних ділянок. Дані можуть бути використані для оновлення публічної кадастрової карти та надання інформації у витягах із земельного кадастру про наявність спеціального дозволу на користування надрами на конкретній земельній ділянці.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні запрацював ринок землі, що стало важливою подіє як для власників земельних ділянок, так і для надрокористувачів. Зокрема, с.130-1 Земельного кодексу України передбачає надання переважного права купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення особами, які мають спеціальні дозволи на видобування корисних копалин загальнодержавного значення (металічні руди кольорових металів, металічні руди благородних металів, металічні руди рідкіснометалевих та рідкісноземельних металів, радіоактивних металів, електро- та радіотехнічна сировина).

Перейти до вмісту