Держгеонадра відкривають дані

28 Вересня 2021

Інформацію про всі спеціальні дозволи на користування надрами виклали у відкритий доступ на Державному порталі геологічних даних у доступному для подальшої обробки форматі (.xlsx)

Державна служба геології та надр України відкриває дані. На Державному геологічному порталі ДНВП «Геоінформ України» розмістив у форматі xlsx інформацію про всі діючі спеціальні дозволи на користування надрами. Такий вид збереження даних дозволяє їх обробляти, сортувати, копіювати без обмежень щодо подальшого використання. 

Реєстр містить повну інформацію про об’єкти ліцензування: вид корисної копалини, реєстраційний номер, вид користування надрами, назву об’єкта обліку, дату видачі, термін дії дозволу, назву компанії-надрокористувача та код ЄДРПОУ.

«Відкриття даних відбувається в межах політики відкритих дверей у сфері надрокористування, проголошеної Урядом. Метою є надання громадськості доступу до повних та актуальних відомостей, – розповідає Голова Держгеонадр. – Відтепер кожен бажаючий зможе скористатися інформацією для проведення комплексного аналізу, копіювання чи друку тощо, адже відомості про спеціальні дозволи зведені в одному файлі та викладені у форматі xlsx. Дані щотижня будуть оновлюватися».

Це перший крок відкриття даних, незабаром буде опублікований комплексний звіт, який буде містити також інформацію щодо сплачених податків, бенефіціарних власників спеціальних дозволів на користування надрами тощо.

На порталі у вигляді інтерактивної карти також розміщені контури спеціальних дозволів на користування надрами в кожній з областей України. Подана статистика щодо тенденції видачі спеціальних дозволів за роками, співвідношення кількості спеціальних дозволів на різні види користування надрами, інформація про отримання дозволу – без проведення аукціону чи через нього. 

«Розміщення всіх необхідних надрокористувачу баз даних та реєстрів на єдиному зручному ресурсі є нашою метою. Вся інформація створюється у вигляді геопросторових даних, що дає можливість зручного доступу до неї. Дані постійно оновлюється, актуалізуються на ГІС-сервері», – повідомив Роман Опімах.

Саме через Державний геологічний портал ресурс відбуватиметься вхід до «Електронного кабінету надрокористувача». Ресурс доступний за посиланням: https://nadra.gov.ua/.

Нагадаємо, на Держгеопорталі створена Інтерактивна карта вуглеводневих корисних копалин. У відкритий доступ викладені контури ліцензійних ділянок УРП, газотранспортна система України, ділянки діючих спеціальних дозволів, об’єкти надрокористування, позначені нафтогазові свердловини.

Перейти до вмісту