Держегонадра та АГСЄ спільно сформували рішення, які приймуть, під час 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ

02 Лютого 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_image_slider ids=”6467,6469″ arrows=”hover” nav=”dots” img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

1 лютого 2018 року у Києві Державна служба геології та надр України та Асоціація геологічних служб Європи (далі АГСЄ) вперше на території України  провели семінар директорів АГСЄ, де обговорили питання стратегічного розвитку АГСЄ.

  • Семінар АГСЄ відбувся в день, коли в Україні офіційно відзначали 100 років Геологічній Службі України. На заході обговорили робочі документи та пропозиції, які стосувалися внесення змін до Стратегії та Статуту АГСЄ з врахування сучасних потреб Європейського Союзу у геологічних знаннях та експертизі. Під час семінару сформували відповідні рішення, які приймуть, під час 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ у квітні цього року,– заявив нинішній очільник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Президент Асоціації геологічних служб Європи Тереза Понсе де Леау, розповіла про співпрацю з Україною та стосовно перспектив набуття Україною повноцінного членства в АГСЄ:

  • Асоціація геологічних служб Європи активно співпрацює з геологічного службою України, залучаючи до своїх стратегічних планів. Ми відзначили позитивну динаміку та досвід співпраці окремо підкресливши прогрес у такому важливому напрямі як відкритість геологічної інформації та її об’єктивність. Ми створюємо та обмінюємось  відцифрованою геологічної картографічною інформацію. Стосовно перспектив набуття Україною повноцінного членства в АГСЄ, є безумовний прогрес у взаємодії у цій сфері, це питання зараз розглядається.

Також наголосила на тому, що проведення зустрічі Асоціації в Києві є підтвердженням прогресу вітчизняної геологічної служби в питанні синхронізації роботи з порядком денним європейських країн у цій царині.

Нагадаємо, такий захід в історії АГСЄ вперше проводиться поза межами ЄС, і саме Україна була ініціатором його проведення в Києві, щоб підкреслити неухильний поступ України на шляху реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка була підписана 28 червня 2014 року і набула чинності минулого року.

Довідка.

АГСЄ – Асоціації геологічних служб Європи репрезентує понад 7500 фахівців, які працюють у різних напрямах геологічного вивчення надр в інтересах суспільства та економіки Європейського Союзу. 

Основна мета Асоціації полягає у забезпеченні ЄС інформацією та науково-технічними консультаціями для розробки стратегічних та регуляторних засад у таких областях, як вивчення та використання природних ресурсів, виявлення небезпечних природних явищ геологічної природи, їх моніторинг та зменшення рівня наслідків, регулювання процесів поширення інформації за допомогою сучасних технологій, гармонізація геологічних даних у європейському масштабі.

Україна приєдналась до АГСЄ у 2007 році на правах асоційованого члена, а у 2009 році під час перереєстрації АГСЄ під юрисдикцією Бельгії увійшла до числа засновників АГСЄ. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту