Ділянки мідних руд і вапняку продадуть на повторних аукціонах

05 Серпня 2021

Об’єкти пропонують для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки родовищ терміном на 5 років

Державна служба геології та надр України 9 серпня 2021 року проведе повторні аукціони з продажу ділянок надр з покладами мідних руд і вапняку.

Ділянка мідних руд «Рудоносне поле Заліси-Шменьки», площею 2336,7 га, розташована на території Ратнівського району Волинської області. Перспективні ресурси об’єкта кваліфікуються за категорією Р2 і становлять 160,0 тис. тонн.

«Нині видобуток міді в Україні не здійснюється. У 2020 році ми імпортували мідної продукції – рафінованої міді, кабелю, сплавів (латунь / бронза), прокату – на 2,9 мільйона доларів США та експортували на 6,55 мільйона за рахунок, зокрема, переробки мідевмісного брухту, – пояснює Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Україна здатна налагодити видобуток власної міді шляхом розробки підтверджених покладів і довивчення перспективних рудопроявів. Це посприяє забезпеченню вітчизняної промисловості українською сировиною та скороченню імпорту міді, її сплавів і напівфабрикатів, підвищенню експортного потенціалу країни».

Ольгівська ділянка вапняку, площею 43,9 га, знаходиться в Херсонській області. Очікувані запаси корисної копалини, при середній потужності 5 метрів, складуть 2,2 млн м3. Об’єкт пропонується для геологічного вивчення вапняків як матеріал для дорожніх робіт і флюсова сировина.

Попередні торги з продажу лотів вважаються такими, що не відбулися, у зв’язку з невнесенням в установлений строк коштів за сплату лотів переможцями аукціонів. Об’єкти виставлені повторно без зниження початкової вартості для придбання шляхом участі надрокористувачів в онлайн-торгах.

Нагадаємо, 18 серпня Державна служба геології та надр України проведе аукціони з продажу 13 ділянок надр з покладами кам’яного та бурого вугілля, бурштину, граніту, габра, каоліну вторинного піску, сировини піщано-гравійної.

Перейти до вмісту