До держбюджету надійде близько 145 млн грн від продажу спецдозволів на аукціонах

05 Квітня 2021

За І квартал 2021 року Держгеонадра продали 50 лотів, під час аукціонів їх ціна зросла, в середньому, в півтора рази

Держана служба геології та надр України регулярно проводить електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. В першому кварталі 2021 року на п’яти аукціонах продано 50 лотів, що складає 73% від виставлених пропозицій загалом. Повторні торги з продажу решти лотів відбудуться в ІІ кварталі 2021 року.

«За І квартал 2021 року оголошено е-торги на більше ділянок надр, ніж за весь минулий рік. Очікується, що кількість проданих лотів зросте вдвічі, перевищивши 100», – повідомив голова Держгеонадр.

Серед виставлених на аукціони в І кварталі є ділянки з покладами підземних вод, бурштину, мідних руд, залізних руд, торфу, кам’яного вугілля, графіту, граніту, лабрадориту, ліпариту, пегматиту, піску, пісковику, піщано-гравійної суміші, кварцового піску, вапняку, крейди, глини, сапоніту, каоліну.

За результатами аукціонів 2021 року найпопулярнішою корисною копалиною є бурштин – продано 17 лотів. За найвищу ціну продано ділянку з покладами графіту – 44,8 млн грн. Найбільше зростання ціни продемонструвала ділянка мідних руд. Її ціна зросла в 483 рази – до 20,5 млн грн.

Для задоволення ринку в сировині Служба постійно комунікує з представниками бізнесу, створює цікаві пропозиції для інвесторів та регулярно проводити відкриті аукціони. Завдяки проведенню такої політики кількість отриманих спецдозволів через аукціони стрімко зростає, досягнувши 45% у 2020 році. За минулий рік через систему Прозорро продано більше лотів і за вищу ціну, аніж за всі попередні роки. Під час торгів їх ціна зросла, в середньому, в 7 разів.

«Державна служба геології та надр постійно працює над створення нових пропозицій. До кінця року будуть запропоновані ділянки з покладами літію, титану, кольорових і рідкоземельних металів, – розповів Роман Опімах. – За таких умов надра можуть стати драйвером української економіки, адже створюються робочі місця, розбудовується інфраструктура, сплачуються податки».

Перейти до вмісту