До уваги надрокористувачів!

22 Березня 2022

Шановні надрокористувачі, доводимо до Вашого відома, що в системі електронних торгів «ProZorro.Продажі» проходять електронні торги з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, які реалізуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 993 «Про затвердження Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами» (далі – Порядок), дати проведення яких заплановано на 23 та 25 березня 2022 року.

Державна служба геології та надр України відповідно до вищевказаного Порядку здійснює проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів. 

Реалізація лотів здійснюється з урахуванням встановлених законодавством вимог через електронну систему «ProZorro.Продажі» ‒ державного підприємства, яке адмініструє електронну торгову систему з продажу державного та комунального майна, а також слугує центральною базою даних для електронних торгів. Інформацію, щодо перебігу торгів та їх учасників, можна знайти в системі електронних торгів «ProZorro.Продажі», де вона наявна у відкритому доступі за посиланням: https://prozorro.sale/

Додатково зазначаємо, що кожен зацікавлений суб’єкт господарювання, мають рівні права та можливості для участі в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами на загальних умовах після оголошення про його проведення в установленому законодавством порядку.

Відповідно до пункту 21 Порядку, протягом кожного раунду аукціону всім учасникам забезпечується рівний доступ до інформації про перебіг аукціону, зокрема про місця розташування їх цінових пропозицій в системі електронних торгів з продажу дозволів від найнижчої до найвищої у кожному раунді аукціону та про кількість учасників у даному раунді аукціону без їх ідентифікації.

Переможцем вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, у разі, коли ним зроблений щонайменше один крок аукціону, у випадках, передбачених пунктом 31 цього Порядку, – учасник з наступною за величиною ціновою пропозицією за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі однакових цінових пропозицій – учасник, що подав її раніше, за умови відсутності оформленого листа (звернення) від такого учасника про відмову від очікування та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті.

Відповідно до пункту 24 Порядку, система електронних торгів з продажу дозволів забезпечує постійний та відкритий доступ спостерігачів для спостереження за проведенням аукціону.

Після закінчення аукціону в системі електронних торгів з продажу дозволів відображається інформація про завершення аукціону та автоматично формується протокол аукціону щодо кожного лота.

Разом з тим повідомляємо, відповідно до пункту 27 Порядку, протокол аукціону формується системою електронних торгів з продажу дозволів в день закінчення аукціону та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня розміщується в такій системі.

Протокол аукціону підписується протягом шести робочих днів після завершення аукціону переможцем, організатором та/або оператором, через якого переможець аукціону набув право на участь в аукціоні. Протокол надсилається організатором (оператором) Держгеонадрам для підписання та опублікування в системі електронних торгів з продажу дозволів не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня його отримання.

Також варто звернути увагу на те, що у разі визначення статусу аукціону – «АУКЦІОН ВІДБУВСЯ»,  протокол електронних торгів може бути підписаний відповідно до законодавства про електронний документообіг з накладенням на нього кваліфікованого електронного підпису відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Перейти до вмісту