Змінено порядок організації та виконання дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України внесло зміни до Положення про порядок організації та виконання дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 03 березня 2003 року № 34/м.
«Державна служба геології та надр України розробила зміни до положень про порядок організації та виконання ДПР. Нововведення покликані підвищити прозорість, спростити й оптимізувати діяльність суб’єктів господарської діяльності під час дослідно-промислової розробки корисних копалин, зокрема в частині дозволених обсягів вилучення мінеральної сировини до переведення діяльності у стадію видобування. Опрацювання редакції змін документу здійснювалося з урахуванням пропозицій надрокористувачів», – зазначив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Зміни до положення стосуються вимог та умов проведення, проєктування й виконання ДПР, а також використання результатів робіт. Відтепер обсяг видобутку мінеральної сировини на етапі ДПР визначатиметься не від обсягу товарної продукції, що приймалася для розрахунку початкової ціни продажу дозволу на аукціоні, а від запасів облікованих Держбалансом на підставі протоколу ДКЗ, щодо розгляду попередньої геолого-економічної оцінки родовища (ГЕО-2). Що стосується підземних вод, то обсяг добового відбору не повинен перевищувати зазначеного обсягу в особливих умовах спецдозволу.Також визначено, що при здійсненні ДПР, у разі істотних відхилень від проєктних показників, проєкти ДПР підлягають коригуванню і перезатвердженню.
Чітке встановлення обсягу видобутку мінеральної сировини під час ДПР, що визначатиметься з урахуванням оцінки кількості та якості запасів і промислового значення, що буде позитивно обґрунтоване в ГЕО-2, дозволить раціонально розробляти надра та запобігти відпрацюванню родовища на етапі дослідно-промислової розробки.
Нагадаємо, Держгеонадра оцифрували всі сервіси галузі надрокористування.