Добувна галузь залишається однією з трьохнайбільших платників податків в умовах війни

07 Грудня 2022

Сума надходжень податкових платежів до Державного бюджету України від підприємств добувної промисловості за підсумками 10 місяців 2022 року становить 107 мільярдів гривень


За даними Державної податкової служби, у січні-жовтні 2022 року суб’єкти господарювання добувної промисловості та розроблення кар’єрів забезпечили 12,9% надходжень до Зведеного бюджету України. Це третя галузь економіки серед вітчизняних за сумою надходжень податків і зборів.

За даними Міністерства фінансів України, за період січень-вересень 2022 року до державного бюджету сплачено 61,2 мільярда гривень рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення. До місцевих бюджетів – 5,8 мільярда гривень за користування надрами загальнодержавного значення і 93 мільйона гривень за користування надрами місцевого значення.

Таким чином, геологічна галузь залишається основою сталого й ефективного розвитку національної економіки. Залучення інвестицій у надрокористування – це економічний розвиток регіонів, створення нових робочих місць і забезпечення вітчизняної промисловості власною сировиною. Для місцевих бюджетів збільшення відрахувань у результаті зростання видобутку – це можливість розбудовувати інфраструктуру громад, споруджувати школи, дитячі садочки, ремонтувати дороги.

«Служба проводять значну роботу в напрямі активізації роботи галузей надрокористування, стимулювання ринку великих інвестицій. Саме залучення нових капіталів і сучасних технологій є одним із ключовим пріоритетів, – наголошує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми створюємо пропозиції ділянок надр для винесення на електронні торги, оголошуємо аукціони, залучаємо міжнародних інвесторів у розробку українських надр, беремо активну участь у реформуванні галузі, працюємо над діджиталізацією взаємодії бізнесу з державою».

До початку військової агресії росії проти України з видобутком та використанням корисних копалин було пов‘язано близько половини промислового потенціалу країни та до 20% її трудових ресурсів. Видобувні галузі генерували понад 200 мільярдів гривень валової доданої вартості в рік, таким чином, здійснюють прямий внесок у ВВП України в розмірі близько 6%. За рахунок експорту мінеральної сировини та продуктів її переробки Україна отримували близько 60% від загальної суми експортних надходжень. Наразі Україна втратила контроль над понад 500 спеціальними дозволами (20% від загальної кількості діючих спецдозволів), які були надані з метою геологічного вивчення, дослідно-промислової та промислової розробки корисних копалин. Зараз дуже важливо продовжувати працювати на повну, навіть у ці важкі для країни часи, щоб зберегти робочі місця та сплачувати податки.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України оголосила сьомі аукціони в 2022 році. Надрокористувачам запропонували 12 об’єктів з покладами базальту, бурштину, кам’яної солі, крейди, піску, пісковику, сировини піщано-гравійної. Торги заплановані на 12 грудня.

Перейти до вмісту