Долучаємося до співпраці з Укравтодором в національному проєкті «Велике будівництво»

24 Липня 2020

У Держгеонадрах провели робочу зустріч з представниками Укравтодору

Державна служба геології та надр ініціювала співробітництво з Укравтодором у пріоритетному проєкті Президента України «Велике будівництво» в частині створення пропозицій ділянок надр з покладами корисних копалин, необхідними під час будівництва доріг.

Представники Укравтодору серед пріоритетних копалин назвали, пісок та тверді корисні копалини, необхідні для виробництва щебню, а також розповіли про наявний дефіцит будівельної сировини на території лівобережної України:

«Зараз ми відзначаємо дефіцит піску будівельного та щебню в окремих регіонах, що призводить до зростання його вартості та, відповідно, до удорожчання будівництва доріг».

Сторони домовилися про співробітництво. Так, експерти з держагенції автодоріг нададуть перелік корисних копалин та вимоги до них, згідно ДСТУ, а також перелік пріоритетних автодоріг, відповідно до плану будівництва на 2020–2021 роки. Держгеонадра, в свою чергу, підготують об’єкти для подальшого їх винесення на аукціон у регіонах, де відчувається дефіцит сировини, необхідної для будівництва.

«Ми розпочинаємо опрацювання матеріалів для підготовки ділянок надр із затвердженими запасами корисних копалин, які використовуються під час укладання доріг. Найближчим часом винесемо 20–30 ділянок надр в Інвестицій атлас надрокористувача для подальшого виставлення їх на аукціон, – повідомив голова Служби. – Це важливе державне завдання, що значно пришвидшить роботи та знизить їх вартість, створить нові робочі місця та забезпечить місцевий і державний бюджет надходженнями».

Перейти до вмісту