Доступ представників рф на український ринок надрокористування обмежили

19 Квітня 2023

Уряд затвердив перелік іноземних фондових бірж, до торгів на яких допущені акції юридичних осіб, крім резидентів держави-агресора

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Перелік іноземних фондових бірж, до торгів на яких допущені акції юридичних осіб (крім юридичних осіб, які є резидентами держави-агресора)». Документ розроблено на виконання вимог Закону України від 01 грудня 2022 р. № 2805–IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

«Це ще один превентивний захід для тотального виключення можливості країни-агресора та будь-яких пов’язаних з нею осіб отримати доступ до українських ресурсів, здійснювати надрокористування на території нашої країни, бути присутніми на вітчизняному ринку, – пояснює Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Лише невпинна боротьба на всіх фронтах може забезпечити впевнену перемогу над ворогом».

Затвердження Переліку має забезпечити належне виконання вимог статті 13 Кодексу України про надра в частині визначення юридичних осіб, які не можуть бути користувачами надр. Згідно з документом користувачами надр не можуть бути юридичні особи, в яких істотну участь має держава, визнана Верховною Радою України державою-агресором; істотну участь мають юридичні особи, зареєстровані у державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором; істотну участь мають або є кінцевими бенефіціарними власниками фізичні особи – громадяни та (або) резиденти держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором.

З метою виконання вимог статті 13 Кодексу України про надра в частині затвердження переліку іноземних фондових бірж, до торгів на яких допущені акції юридичних осіб, буде використовуватися діючий Перелік таких бірж, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2017 року № 675.

Нагадаємо, Уряд затвердив форми заяви та спецдозволу на користування надрами.

Перейти до вмісту