Два спецдозволи на бурштинові ділянки продали за 41 млн грн

23 Липня 2020

Відбулися електронні торги з продажу спеціальних дозволів на розробку бурштиноносних надр

Як повідомив під час прес-конференції голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, вперше на електронні торги були виставлені спеціальні дозволи на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ) строком на п’ять років, що передбачено змінами Кодексу України про надра, прийнятими у грудні 2019 року. Обидва об’єкти знаходяться у Рівненській області.

Законом встановлено початкову вартість лоту в розмірі 34000 грн (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за 1 гектар надр. Площа ділянки, на яку надається спеціальний дозвіл, не може перевищувати 10 гектарів.

«Невисока стартова вартість лоту дає можливість малому та середньому бізнесу взяти участь в аукціоні. А справедливу ціну встановили торги. Це гарантує прозорість та чесність, а продаж права на користування надр на платформі ProZorro.Продажі цілковито себе виправдав», – зазначив Роман Опімах.

Аукціони продемонстрували високу зацікавленість бізнесу до цих корисних копалин: так, ціна на Ділянку “Західна перша” зі стартової 319 600 грн зросла до 29 000 000 грн (зростання в 90 разів), Ділянка “Західна друга” реалізована за 12 630 000 грн (зростання в 37,9 рази).

Відповідно до закону, інвестор зобов’язаний пройти процедуру оцінки впливу на довкілля ще до початку розробки ділянки. Цей механізм передбачає участь громадськості в обговоренні впливу видобувної діяльності на стан повітря, води, природних об’єктів.

Після розробки надрокористувач зобов’язаний здійснити рекультивацію земельної ділянки – комплекс заходів для відновлення родючого шару ґрунту.

30% від рентних плат буде відраховано до місцевих бюджетів. Таким чином, громади, на території яких видобуватиметься бурштин, матимуть додаткові кошти на відновлення інфраструктури, підвищення рівня життя місцевого населення та покращення екологічної ситуації.

«Державна служба геології та надр України спільно з Житомирською, Волинською і Рівненською обласними державними адміністраціями підготували понад 40 ділянок  для нових аукціонів на порушених землях внаслідок незаконного видобутку бурштину, які будуть виставлені на наступних аукціонах. Наразі пакети документів по цих ділянках проходять погодження в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів», – повідомив Роман Опімах.

Перейти до вмісту