Е-аукціони роблять галузь відкритою для всіх, а не для обраних

11 Червня 2021

Роман Опімах розповів про переваги проведення електронних торгів Державною службою геології та надр України

10 червня відбулася конференція «Інвестиції в прозорість. Економічний ефект від встановлення єдиних правил гри». Організаторами заходу є ДП “Прозорро.Продажі”. Участь у заході взяв Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, а також керівник Фонду державного майна України, представники Міністерства економіки України, Міністерства юстиції України, Фонду гарантування вкладів.

Під час заходу Голова Держгеонадр розповів про переваги застосування механізму проведення електронних торгів Державною службою геології та надр України.

«Починаючи з 2019 року всі ліцензії на нові площі видавали лише за результатами відкритих електронних торгів. Такий підхід дозволив залучити до Державного бюджету України понад 800 мільйонів гривень протягом 2020 року та понад 230 мільйонів гривень за перші 5 місяців 2021. Завдяки прозорій конкуренції середнє зростання ціни продажу лотів у 2020 році становить понад 7 разів. Проведення прозорих аукціонів ліквідує суб’єктивний фактор та прибирає шпарини для можливих спекуляцій, — зазначив очільник Служби. — Зрештою, застосування механізму е-торгів сприяє зростанню довіри інвесторів до Служби та робить галузь відкритою для всіх, а не для обраних. Це наочно демонструють результати онлайн-аукціонів з продажу спецдозволів на ділянки надр».

Учасники конференції обговорили системні реформи з метою зміцнення державного бюджету, прискорення залучення інвестицій в українську економіку та, в результаті, створення нових робочих місць. Також дискутували щодо можливих перепон, з якими стикається влада та бізнес, на шляху до економічного зростання країни.

Нагадаємо, 30 червня 2021 року відбудеться е-аукціон з продажу 10 спеціальних дозволів на користування надрами. Держгеонадра пропонують ділянки з покладами бурштину, підземних вод, підземних мінеральних лікувальних вод, торфу, каоліну первинного, піску, граніту.

Перейти до вмісту