Фахівці компанії Schlumberger поділилися досвідом про створення національних репозитаріїв геоданих

03 Лютого 2020

Семінар, на якому детально розглянули шляхи реалізації подібних проектів, відвідали спеціалісти Держгеонадр

Відбувся цикл семінарів та навчальних лекцій про механізми та принципи створення національних репозитаріїв геологічних даних. Зустріч, яку організували фахівці світового лідера технологій у сфері видобування компанії Schlumberger, відвідали співробітники Державної служби геології та надр України. Голова Служби Роман Опімах відкрив цикл навчальних зустрічей і поділився з колегами та іноземними партнерами своїм баченням національного репозитарію даних, який має з‘явитися в Україні. 

«Наразі Державна служба геології та надр України працює над створенням національного репозитарію геологічних даних на базі НАК «Надра України». Для того щоб зібрати усю геологічну інформацію, якою володіє держава, оцифрувати її і дати доступ надрокористувачів до цієї інформації, ми використовуємо багаторічні напрацювання професійного колективу акціонерної компанії, а також вивчаємо досвід різних країн і компаній-лідерів, що надають відповідні послуги у створенні репозитаріїв. Поки що складно сказати, який саме інструментарій буде обраний для України, але ми будемо прагнути максимально лібералізувати доступ до геологічної інформації», — наголосив Роман Опімах. 

Раніше, під час робочої поїздки до Лондона Державна служба геології та надр України та  компанія Schlumberger підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ передбачає обмін досвідом з метою оцифровки усієї геологічної інформації та створення національного репозитарію геологічних даних.

Перейти до вмісту